IV Wojewódzka Przedszkoliada „małego KARATEKI”

Toruński Klub Karate Tradycyjnego KUMADE zaprasza na IV Wojewódzką Przedszkoliadę „małego KARATEKI”. Odbędzie się ona 4 czerwca 2014 r. w Gimnazjum im. Jana Pawła II w Brąchnowie.

 

Zawody skierowane są do dzieci urodzonych w 2008 roku, z przedszkoli publicznych i niepublicznych oraz tych, mieszczących się na terenie powiatu toruńskiego. Wydarzenie sportowe odbędzie się w drużynowych konkurencjach lekkoatletycznych. Dla placówek, w których Klub KUMADE prowadzi zajęcia przewidziano indywidualny turniej karate.

Drużyny biorące udział w zawodach składać się będą z pięciu osób. Już w ubiegłych latach mali sportowcy wykazali się niezwykłą determinacją i wolą walki. Zawody stanowiły doskonałą formę integracyjną dla przedszkolaków, rodziców i nauczycieli.
W tym roku, do udziału w IV Wojewódzkiej Przedszkoliadzie „małego KARATEKI”, zgłosiło się 21 drużyn, których będzie reprezentowało łącznie 132 małych sportowców.

Patronat Honorowy nad zawodami objął Starosta Powiatu Toruńskiego Mirosław Graczyk, a w Komitecie Honorowym zasiądzie Wójt Gminy Łubianka – Jerzy Zająkała.