Już jest! Złotoria ma kolorowe podwórko Nivea [zdjęcia]

Akcja promocyjna prowadzona przez mieszkańców gminy m.in. na Facebooku sprawiła, że w Złotorii stanęło Podwórko Nivea. Oficjalne otwarcie, w którym wzięli udział przedstawiciele urzędu gminy oraz szkoły, a także uczniowie odbyło się w czwartek 13 października.

Złotoria pokonała kilkaset miast i wsi. Choć walka była trudna, każdego dnia społeczność gminną aktywizowała rada rodziców z przewodniczącą Mają Bielecką na czele. To chęć walki o wspólne dobro i wzajemna motywacja doprowadziły do sukcesu.

– Liczba oddanych głosów świadczy o tym, jak wielu przyjaciół ma nasza szkoła i Złotoria – mówi Maja Bielecka. – To wyjątkowe miejsce, w którym spotykają się ludzie z charyzmą, determinacją, pełni marzeń i wiary, że wspólnie możemy przenosić góry. I tego właśnie chcemy uczyć nasze dzieci. Wiary w siebie, realizacji marzeń, wyznaczania celów i dążenia do nich. Jednocześnie uczymy społecznego zaangażowania. Nic tak nie buduje więzi, jak wspólne działanie.

Złotoria w rankingu Nivea wystartowała z 600. miejsca. Konkurs trwał dwa miesiące. Finał okazał się zaskakujący. W drugiej turze naboru zdobyła 4. miejsce – w całej klasyfikacji zaś 24. miejsce na 40 finansowanych placów zabaw.

Dziś, dzięki tysiącom oddanych głosów, najmłodsi mieszkańcy Złotorii mogą aktywnie spędzać czas na nowoczesnym placu zabaw. Zasługi powszechnej mobilizacji podkreślali podczas uroczystości otwarcia dyrektorka szkoły Wiesława Geras i wójt gminy Marek Olszewski.

– Warto zaznaczyć, że działała nie tylko rada, ale także wszyscy rodzice naszych dzieci i inni mieszkańcy wsi – dodaje Maja Bielecka. – Wspólnie się mobilizowaliśmy. Swoje głosy przekazali nam nawet mieszkańcy Bydgoszczy i Gdańska.

– Nivea od lat pielęgnuje rodzinne relacje i w pozytywny sposób aktywizuje lokalne społeczności. Mamy nadzieję, że Podwórko Nivea w Złotorii będzie przynosiło radość wszystkim – zarówno użytkownikom małym, jak i dużym. Bawcie się dobrze! – piszą organizatorzy.

To nie jedyna akcja, w którą tak zaangażowana jest społeczność Złotorii.

– Od zeszłego roku zbieramy elektrośmieci w konkursie „Moje miasto bez elektrośmieci” – mówi pani Maja. – Bardzo aktywnie włączają się w to zarówno uczniowie, jak i rodzice. Wywożone śmieci zamieniane są na punkty. Dzięki temu szkoła ma szansę wygrać tablicę multimedialną.

Fot. Łukasz Piecyk