Już niedługo trzynasty Półmaraton Chełmżyński!

Pierwszego maja po raz kolejny miłośnicy biegania będą mieli okazję sprawdzić swoją formę na Półmaratonie Chełmżyńskim. W tym roku przypada XIII edycja tego wydarzenia.

Nad biegiem patronat objął burmistrz miasta Chełmży, Jerzy Czerwiński, który ufundował dla zwycięzców puchar.

W tym roku start jest przewidziany na godzinę 10:00. Początek trasy to ul. Chełmińska 17, skąd biegacze ruszą w stronę Małej Grzywny, Mirakowa, Sławkowa, Zalesia, Pluskowęs, aby na koniec powrócić do miasta na Rynek, gdzie będzie znajdować się meta. Półmaraton jest biegiem na dystansie 21,097 kilometra.

Uczestnicy będą podzieleni na trzy klasyfikacje: mężczyźni, kobiety, oraz 6 kategorii wiekowych dla mężczyzn oraz 2 dla kobiet. Dla pierwszych trzech miejsc oprócz pucharu przewidziane są także inne nagrody rzeczowe.

Zapisywać można się pod tym linkiem, a także w Urzędzie Miasta w Wydziale Promocji, kultury i sportu. Wpisowe do 25 kwietnia to 50 złotych, a w dniu zawodów 70 złotych.

Dla każdego uczestnika przewidziany jest ciepły posiłek po zakończeniu biegu, a także możliwość skorzystania z punktów odżywczych z napojami na trasie półmaratonu.

Więcej informacji można znaleźć na stronie Urzędu Miasta, a także pod numerem 56 675 22 91.