Kapele weselne zagrały w Grzywnie [zdjęcia]

Uczestników przeglądu oceniała komisja konkursowa.

Zespół Leader z Grudziądza wygrał IV Przegląd Zespołów i Kapel Weselnych w Grzywnie. To właśnie ci muzycy bawili mieszkańców gminy do późnych godzin.

– Na koncie mają wieloletnie doświadczenie estradowe, które w ostatnim czasie zaowocowało zwycięstwami w podobnych konkursach – informuje Katarzyna Orłowska z Urzędu Gminy Chełmża. – W przeglądzie o nagrodę wójta gminy Chełmża, czyli 1000 zł w gotówce, rywalizowało łącznie pięć zespołów z regionu.

Uczestników przeglądu oceniała komisja konkursowa. Pozostałe zespoły także otrzymały nagrody, ale zwycięzca mógł być tylko jeden.

– Oprócz muzyki weselnej uczestnicy tegorocznego przeglądu wysłuchali również koncertu zespołu Skaner – dodaje Katarzyna Orłowska. – Liderem i wokalistą grupy jest Robert Sasinowski, który zaśpiewał takie hity jak „Moja wolność”, „American Boy” czy „Wakacyjny romans”. Większość z nas dokładnie je pamięta.

Imprezie towarzyszył konkurs plastyczny „Bukiet Tobie wręczam, madam”. Zadaniem uczestników było namalowanie bukietu lub stworzenie go z dowolnych materiałów. Pokonkursowa wystawa, która obejmowała blisko 130 prac, odbyła się w galerii Stara Szopa. Nagrodzone osoby w poszczególnych kategoriach odebrały nagrody na scenie przed koncertem zespołu Skaner.