Kilka zmian na chełmżyńskich drogach

Magistrat ogłosił przetarg na wykonanie projektu budowlanego dla kilku ulic, m.in. Wczasowej i Pensjonatowej. To jednak nie wszystkie zmiany na chełmżyńskich drogach.

Do końca października potrwają roboty drogowe na Osiedlu Pisarskim. Po pracach związanych z modernizacją sieci wodociągowej czas na utwardzanie ulic, m.in. Kochanowskiego, Prusa, Konopnickiej i Reja. Ta ostatnia jest już gotowa. Drogowcy kładą tam polbruk.

– Zdecydowaliśmy się na takie rozwiązanie, gdyż jest ono o wiele korzystniejsze ze względu na odtworzenie nawierzchni w razie ewentualnej awarii gazociągu czy kanalizacji – informuje Zdzisław Stasik, naczelnik Wydziału Gospodarki Komunalnej w Urzędzie Miasta Chełmża.

Prace drogowe wymusiły niewielkie ograniczenia w ruchu samochodów w tym rejonie.

– Firma STRABAG, generalny wykonawca inwestycji, informuje, że w przypadku wystąpienia znaczących utrudnień w dotarciu do posesji, np. dla osób niepełnosprawnych, deklaruje w niezbędnych sytuacjach pomoc pracowników obecnych na budowie w godzinach pracy budowy od 7 do 16 – dodaje przedstawiciel magistratu.

Aby otrzymać takie wsparcie, należy przynajmniej dwa dni wcześniej zgłosić to do Urzędu Miasta pod nr. tel. (56) 639 23 35, (56) 639 23 38, w godzinach pracy magistratu.

Zmian spodziewać się możemy jeszcze w innych częściach miasta. Urząd Miasta rozpisał przetarg na wykonanie projektu budowlanego oraz budowę oświetlenia na ulicach Widokowej, Wczasowej, Turystycznej i Pensjonatowej oraz na ulicach Dorawy, Szczepańskiego i Depczyńskiego.