Kolejna droga w powiecie będzie równa jak stół

Umowa zawarta przez zarząd powiatu i wykonawcę opiewa na ponad 4 mln zł, fot. Starostwo Powiatowe w Toruniu

Zarząd powiatu toruńskiego podpisał kontrakt na remont kolejnej drogi powiatowej. Tym razem chodzi o trasę pomiędzy Turznem a Gronowem. Dzięki temu będzie na niej bezpieczniej.

Umowa podpisana, a to oznacza, że wykonawca może zaczynać już prace. Kontrakt na remont liczącego 4 km odcinka opiewa na ponad 4 mln zł. Trasa łącząca Turzno z Gronowem ma być gotowa za rok.

– Zgodnie z postanowieniami umowy wykonawca położy na trasie ponad 4 km nowego asfaltu, wykona zjazdy, odwodnienia i pobocza – czytamy na stronie Starostwa Powiatowego w Toruniu. – Po remoncie na pewno będzie bezpieczniej, bo zgodnie z projektem w Gronówku powstanie zatoka autobusowa i chodnik.

W planach jest także przełożenie problematycznego odcinka przy ul. Gronowskiej w Turznie. Poza tym na jezdni pojawi się oznakowanie poziomie. Dzięki pasom będzie łatwiej poruszać się w niekorzystnych warunkach atmosferycznych.

To nie są jedyne plany remontowane na najbliższe miesiące. W miniony piątek zakończyły się wszystkie procedury, które stały na drodze rozpoczęcia remontu kolejnej trasy powiatowej. Tym razem między Płużnicą a Dźwierznem (przez Bocień).