Kolejna szkółka kolarska w regionie [zdjęcia]

Dzieci ze szkoły w Górsku dołączyły do swoich rówieśników w całej Polsce, którzy dzięki wsparciu Ministerstwa Sportu i lokalnych władz mogą uczyć się w szkółkach kolarskich.

Młodzież z Górska otrzymała osiem rowerów, w tym dwa rowery górskie. Docelowo ma być piętnaście jednośladów, które dotrą do szkoły w Górsku w przyszłym roku. Wraz z nimi chętni do trenowania otrzymają kaski oraz komplety strojów sportowych. Działalność szkółek współfinansują Urząd Marszałkowski, Ministerstwo Sportu oraz samorządy lokalne. Projekt Kujawsko-Pomorskich Szkółek Kolarskich realizowany jest w ramach jednego z Programów Sportu Powszechnego – Narodowego Programu Rozwoju Kolarstwa. Liderami projektu w naszym regionie są Toruński Klub Kolarski Pacific i ALKS Stal Grudziądz. W tym roku na realizację zadania samorząd województwa przeznaczył 200 tys. zł.

Na uroczystości przekazania sprzętu kolarskiego pojawili się: wójt gminy Zławieś Wielka Jan Surdyka, dyrektor Departamentu Sportu i Turystyki Urzędu Marszałkowskiego Marcin Drogorób, dyrektor sportowy klubu Pacific Leszek Szyszkowski oraz jedna z najlepszych zawodniczek klubu Edyta Jasińska.

– To właśnie z takich niewielkich miejscowości jak Górsk pochodzą mistrzowie w tej dyscyplinie i w wielu innych – zachęcał do trenowania Marcin Drogorób.

W podobnym tonie wypowiadała się Edyta Jasińska, mówiąc, że sport jest wspaniałą przygodą, dzięki której można poznać wspaniałych ludzi, ale też dzięki ciężkiej pracy można stać się lepszym człowiekiem.

– Kolarstwo to najlepsze, co zdarzyło się w moim życiu – mówiła olimpijka. – Gorąco zachęcam was do rozpoczęcia treningów, bo może na tej sali jest kolejny mistrz tej dyscypliny.

Fot. Piotr Lampkowski