Kto wyszkoli?

Gmina Czernikowo wybrała podmioty, których działania sfinansuje w ramach wykonania zadań publicznych w zakresie kultury fizycznej, sportu i rekreacji. Łączna pula środków na ten cel wynosi 70 tys. zł.

Drużyny, kluby i inne instytucje stawały do konkursu, w trakcie którego do zdobycia było 150 punktów. Wnioski obejmujące harmonogramy oraz kosztorysy oceniała powołana komisja.

Najwięcej pieniędzy trafi w tym roku do LZS-u „Victoria” Czernikowo. Blisko 30 tys. zł zostanie przeznaczone na rozgrywki klubu w klasie A w kategorii żak w sezonie wiosennym i jesiennym. Fundusze na realizację zadań związanych z piłką nożną trafią także do UKS-u Piątka w Osówce (szkolenie dzieci w zakresie poprawy umiejętności gry w piłkę nożną za 6 tys. zł) oraz LZS-u w Steklinie, gdzie za ponad 17 tys. zł klub sfinansuje rozgrywki.

To jednak niejedyna dyscyplina wspierana przez samorząd. UKS Comets Mazowsze otrzyma na działalność w zakresie baseballu oraz softballu ponad 12 tys. zł. UKS „Kopernik” przy Zespole Szkół w Czernikowie będzie mógł przeznaczyć natomiast 5 tys. zł na szkolenie dzieci i młodzieży z jiu-jitsu. Znalazły się także pieniądze na szkolenie dzieci, młodzieży i dorosłych w rozgrywkach ligowych i turniejach piłki siatkowej. Za realizację tego zadania będzie odpowiedzialny UKS „Olimpijczyk” Czernikowo. Na ten cel przeznaczy 1050 zł z budżetu gminy.