Lubicz: Kierował auto pod wpływem środków odurzających

Policjanci z komisariatu w Lubiczu zatrzymali do kontroli 20-letniego kierowcę skody. Okazało się, że mężczyzna kierował samochodem pod wpływem środków odurzających. Podczas kontroli funkcjonariusze odnaleźli przy nim amfetaminę.

– Wczoraj, około godz. 20:00, mundurowi z komisariatu w Lubiczu patrolując rejon ul. Dworcowej w Lubiczu Dolnym zatrzymali do kontroli osobową skodę – relacjonuje podinsp. Wioletta Dąbrowska, z toruńskiej policji. – Podczas rozmowy z kierowcą funkcjonariusze nabrali podejrzeń że może on być pod wpływem środków odurzających. Postanowili poddać 20-latka badaniu na zawartość narkotyków specjalnym testerem.

Wynik badania potwierdził obecność zakazanych środków w organizmie kierowcy. Policjanci dokładnie sprawdzili wnętrze pojazdu i przeszukali kierowcę. Znaleźli u niego woreczek foliowy z białym proszkiem.

– Mężczyzna prosto z miejsca kontroli został przewieziony do jednego ze szpitali, gdzie pobrano mu krew do dalszych badań – dodaje rzeczniczka. – Mężczyzna zaś trafił do policyjnego aresztu.

Wstępne testy wykazały, że w woreczku była amfetamina. Mężczyzna jeszcze dziś usłyszy zarzut posiadania narkotyków. Po wykonaniu specjalistycznych badań śledczy zdecydują o postawieniu mu kolejnego zarzutu za kierowanie pojazdem pod wpływem środka odurzającego