Lubicz: w gminnych świetlicach pojawią się siłownie dla mieszkańców

Już wkrótce świetlice w Jedwabnie i Rogówku wzbogacą się o nowy sprzęt. W świetlicach gminnych będzie można kształtować sylwetkę oraz zadbać o kondycję fizyczną. A wszystko to dzięki funduszowi sołeckiemu. 

W świetlicach w Jedwabnie i w Rogówku już niedługo będzie można kształtować sylwetkę. Gmina Lubicz właśnie wybrała wykonawcę, który dostarczy do nich odpowiedni sprzęt. Firma Finner ze Skierniewic już wkrótce dostarczy do obu świetlic kilka urządzeń, m.in. orbitrek magnetyczny i bieżnię treningową dla Rogówka oraz ławkę skośną do brzuszków i atlas dla Jedwabna.

– Początkowo do pomysłu stworzenia Funduszu Sołeckiego podchodziłem z rezerwą – mówi Marek Olszewski, wójt gminy Lubicz. – W trakcie zebrań wiejskich zauważyłem, jak ważna dla naszych mieszkańców jest możliwość dysponowania takim własnym budżetem obywatelskim. To może nie są zbyt duże pieniądze, ale pozwalają sołectwom na zrealizowanie niewielkich, lecz oczekiwanych przez społeczność zadań. Sami mieszkańcy danej wsi najlepiej wiedzą, co i w jakim miejscu najbardziej jest im potrzebne.  Z funduszu budują m.in. place zabaw oraz miejsca rekreacji – dodaje.

Siłownie w Rogówku i Jedwabnie mają być gotowe jeszcze w tym miesiącu.