Lubicz: w rozliczeniu PIT pomogą pracownicy Drugiego Urzędu Skarbowego w Toruniu

Fot. istock / Thinkstock

Ustawowo do 30 kwietnia urzędy skarbowe przyjmować będą zeznania podatku dochodowego. Dokument ten można wysłać w formie elektronicznej. Pomocy w tej kwestii w Lubiczu Dolnym będą udzielać pracownicy Drugiego Urzędu Skarbowego w Toruniu.

Eksperci na mieszkańców czekać będą w czwartek 12 kwietnia, w godz. 11-15, w sali nr 4 (parter) Urzędu Gminy Lubicz. Tydzień wcześniej zaś, w dniach 6-7 kwietnia, z takiej opcji skorzystać będzie można w toruńskim Centrum Handlowym Plaza.

W trakcie dyżurów będzie możliwość wypełnienia na miejscu zeznania podatkowego w formie elektronicznej, a także wyjaśnienia wszelkich wątpliwości związanych z korzystaniem z ulg podatkowych i odliczeń.

Ważne jest, by każda osoba zamierzająca skorzystać z pomocy posiadała przy sobie zeszłoroczne rozliczenie PIT lub dokładną kwotę przychodu uzyskanego w 2016 r.

Mimo że akcja trwa do północy 30 kwietnia, nie ma co czekać do ostatniej chwili i rozliczyć się wcześniej. Warto także pamiętać o możliwości przekazania 1 proc. podatku organizacjom pożytku publicznego. Jak wykazują statystyki, liczba osób decydujących się na taki krok z roku na rok wzrasta.