Łysomice: Nagrody za wysokie wyniki w nauce wręczone [fotorelacja]

Do wspólnego zdjęcia z laureatami stanęli rodzice, dyrektorzy szkół, nauczyciele oraz samorządowcy. (fot. Łukasz Piecyk)

Wysokie średnie, wzorowe zachowania i ponadprzeciętne umiejętności. Gimnazjaliści uczęszczający do szkół w Turznie i Łysomicach wzięli udział w spotkaniu najlepszych absolwentów roku 2017/18. Nagrody książkowe odebrało 18 osób.

– Jesteśmy dumni, że z roku na rok liczba laureatów wzrasta – mówił wójt Piotr Kowal. – Jest to także zasługa szkół, które systematycznie podnoszą poziom nauczania. Jednak sukces ten to zasługa nie tylko nauczycieli, dyrektorów czy samych uczniów, ale także rodziców. Wasze zaangażowanie i praca z dzieckiem dają efekty.

W budynku Urzędu Gminy Łysomice zasiedli najlepsi z najlepszych. Jak wyglądała ich ciężka praca, która pozwoliła im znaleźć się w gronie wyróżnionych?

– W minionym roku brałyśmy udział w wielu konkursach przedmiotowych, a także zawodach sportowych, reprezentując szkołę w regionie – tłumaczą Marta Kozłowska oraz Klaudia Wilmanowicz, absolwentki Szkoły Podstawowej w Turznie. – Podstawą jest jednak systematyczna nauka. Z niektórych przedmiotów szło nam lepiej, innym, takim jak matematyka czy fizyka, trzeba było poświęcić więcej czasu. Ale dałyśmy radę.
W trakcie wręczania nagród nie zabrakło gratulacji, podziękowań, kwiatów, a także życzeń.

– Jesteście doskonałym przykładem na to, że będąc uczniem szkoły wiejskiej, można osiągać sukcesy – podkreślał Robert Kożuchowski, przewodniczący Rady Gminy Łysomice. – Życzę wam powodzenia, nie tylko w sferze nauki, ale także własnej działalności, także tej społecznej. Maszerujcie przez życie z uśmiechem, a ciesząc się z wakacji, pamiętajcie o swoim bezpieczeństwie.

Słowa uznania w kierunku uczniów wyraził także wójt gminy Łysomice.

– To wasz wielki sukces, wykorzystajcie więc tę szansę, którą dostaliście od nauczycieli i rodziców – mówił Piotr Kowal. – Życzę wam, abyście dostali się do wymarzonych szkół średnich, stale podnosząc swoje kwalifikacje. I pamiętajcie, że idąc w świat, zawsze będziecie ambasadorami gminy Łysomice.

Podziękowania z rąk wójta za wkład w edukację odebrali także wychowawcy i dyrektorzy szkół funkcjonujących na terenie gminy. Zwieńczeniem spotkania były rozmowy przy torcie, a upamiętnieniem tej chwili wspólne zdjęcie.