Magazyn z nielegalnym alkoholem, papierosami i narkotykami w Ciechocinku

Kilka kilogramów marihuany kilkaset tabletek extasy, listków LSD, kilkaset litrów spirytusu i setki paczek papierosów przejęli funkcjonariusze Izby Celnej w Toruniu wraz z CBŚ i włocławskimi policjantami.

W czwartek 30 stycznia włocławscy policjanci zatrzymali pięciu mężczyzn, którzy mieli 1000 paczek papierosów bez znaków skarbowych akcyzy. Sprawa zaczęła się od ich zatrzymania podczas przeładunku trefnych papierosów.

Jak się okazało był to jedynie wierzchołek góry. Czynności podjęte przez funkcjonariuszy Centralnego Biura Śledczego pozwoliły na ustalenie, że w garażu wynajmowanym przez jednego z zatrzymanych w Ciechocinku znajduje się „magazyn” trefnego alkoholu, papierosów oraz narkotyków.

Łącznie policjanci zabezpieczyli 6,5 kg marihuany, 1,5 kg amfetaminy, 6 gram kokainy, 226 tabletek extasy, 635 listków LSD o czarnorynkowej wartości 292 tys. złotych oraz strunówki, łyżeczki do porcjowania narkotyków i wagę elektroniczną. Ponadto zabezpieczono blisko 500 litrów spirytusu bez akcyzy oraz 880 paczek trefnych papierosów, co spowodowało straty Skarbu Państwa w wysokości 50 tysięcy złotych.