Majówka Gminno-Parafialna w Cierpicach

Atrakcyjne nagrody, wspaniała zabawa i duchowe przeżywanie – tak w skrócie zapowiada się Majówka Gminno-Parafialna w Cierpicach. Wydarzenie odbędzie się 3 maja na boisku przy tutejszym kościele.

Mieszkańcy gminy już po raz ósmy zbiorą się na wspólnym, majowym świętowaniu.

– Spotykamy się już od kilku lat na naszym wydarzeniu, które zainicjowaliśmy 8 lat temu – mówi Kazimierz Kaczmarek, wójt gminy Wielka Nieszawka. – Z każdym rokiem nasz festyn jest troszkę inny, ale zawsze lepszy ze względu na dotychczasowe doświadczenie w organizacji tego wydarzenia. Na każdy z punktów majówki czekam z taką samą ciekawością.

Majówka rozpocznie się mszą świętą w kościele parafialnym p.w. Najświętszej Marii Panny Królowej Polski o godz. 12.30. W trakcie nabożeństwa będzie grała Orkiestra Dęta z gminy Zławieś Wielka pod kierunkiem Krzysztofa Kędzierskiego.

Później uczestnicy przeniosą się na wspomniane boisko. Na scenie pojawią się soliści i grupy muzyczne szkolące się przy Ośrodku Kultury w Małej Nieszawce pod opieką Aliny Sobeckiej. Usłyszymy także dzieci z Przedszkola Niepublicznego „Leśny Ludek” i scholę parafialną. Nie zabraknie zespołów senioralnych Wspomnienie i Leśna Kraina. Swoje programy artystyczne zaprezentują również uczniowie z podstawówek w Małej Nieszawce i Cierpicach oraz tutejszego gimnazjum. Na mieszkańców gminy czekają fantastyczne nagrody, które można zdobyć w licznych konkursach, np. kole fortuny, przeciąganiu liny itp. Dopełnieniem będzie loteria fantowa, w której do wygrania jest nagroda główna ufundowana przez wójta gminy.

– Nie zdradzę tej niespodzianki, ale gwarantuję, że będzie to przydatna nagroda – dodaje Kazimierz Kaczmarek. – Poza tym do zdobycia będą karnety na zajęcia fitness, basen ze strefą saun oraz na siłownię ufundowane przez Centrum Sportu i Rekreacji „Olender” w Wielkiej Nieszawce.

Zjeżdżalnie, trampoliny czy malowanie twarzy – to tylko niektóre z atrakcji przygotowanych dla dzieci tego dnia. Majówkowicze będą mogli także zajrzeć do stoisk z wyrobami lokalnymi i gastronomicznymi. Głód zaspokoją grochówką, bigosem z dziczyzną, potrawami z grilla i ciastem na deser. Mieszkańcy gminy zaprezentują także swoje wyroby rękodzielnicze.

Majówkę zakończy Apel Jasnogórski o godz. 21 na placu przed kościołem. Organizatorami festynu są wójt gminy Wielka Nieszawka oraz proboszcz cierpickiej parafii ks. Tomasz Pokornowski. W organizacji wydarzenia pomagają Akcja Katolicka, Nieszawskie Stowarzyszenie Samorządowe „Wspólne Gniazdo” oraz Centrum Sportu i Rekreacji „Olender” w Wielkiej Nieszawce.

Spragnionych kolejnych wydarzeń gmina zaprasza 24 czerwca do Małej Nieszawki. Przy orliku odbędzie się festyn rodzinny połączony z przeglądem zespołów regionalnych.