Majówkowy festyn w Cierpicach [zdjęcia]

Festyn nie mógłby się obejść bez licznych atrakcji.

Mieszkańcy gminy, którzy zostali w swoich domach na majówkę, mogli wziąć udział w festynie gminno-parafialnym. Organizowana już po raz ósmy impreza okazała się sukcesem.

Organizatorami wydarzenia są wójt gminy Kazimierz Kaczmarek oraz ks. Tomasz Pokornowski, proboszcz parafii p.w. Najświętszej Maryi Panny w Cierpicach, gdzie odbył się festyn. Tradycyjnie rozpoczął się on od mszy świętej, w trakcie której grała orkiestra dęta z gminy Zławieś Wielka pod batutą Krzysztofa Kędzierskiego.

Majowa zabawa to także swoisty przegląd lokalnej twórczości. Na scenie zobaczyliśmy więc grupy Gama oraz Puls, a także młodzieżowy zespół wokalny MIXTER. Nie zawiodły solistki szkolące się pod okiem Aliny Sobeckiej w Ośrodku Kultury w Małej Nieszawce. Usłyszeliśmy Dominikę Wyborską, Ewę Kochanowicz, Magdalenę Sobecką oraz Martynę Barczak. Fantastycznie zaprezentowały się dzieci z niepublicznego przedszkola Leśny Ludek. Majówkowy repertuar na tym się nie skończył. Swoje programy przygotowały m.in. schola parafialna, zespół seniorów Wspomnienie czy grupa Leśna Kraina, a także szkoły z terenu gminy.

Festyn nie mógłby się obejść bez licznych atrakcji. Tym razem przygotowano m.in. rzut jajkiem, bieg z żoną na plecach czy koło fortuny. Niezmiennie wielką popularnością cieszyła się loteria fantowa. Główną nagrodę w postaci piły ufundował wójt gminy. Do wygrania były też karnety do Centrum Sportu i Rekreacji Olender. Nie brakowało także stoisk z wyrobami lokalnymi czy zabawkami dla dzieci.

Poza władzami gminnymi i kościelnymi w organizację wydarzenia włączyli się Akcja Katolicka, Nieszawskie Stowarzyszenie Samorządowe „Wspólne Gniazdo” oraz wspomniane centrum Olender. Festyn zakończył się Apelem Jasnogórskim o godz. 21.