Masaż i kabaret

8 marca w gminie Łubianka odbyło się Gminne Święto Kobiet. Jest to nowa inicjatywa w tej gminie, bowiem dopiero w zeszłym roku panie spotkały się po raz pierwszy, by wspólnie świętować.

Zainteresowanie spotkaniem przerosło najśmielsze oczekiwania organizatorów. Ze względu na duże zainteresowanie uczestnictwem w imprezie nie wszystkim paniom udało się wpisać na listę.

– Na ten wieczór przygotowano kilka niespodzianek. Pierwszą z nich był tort – relacjonuje Danuta Kwiatkowska, kierowniczka biblioteki publicznej. – Oczywiście nie mogło zabraknąć kwiatka dla każdej z pań. Od wczesnych godzin popołudniowych do dyspozycji pań były pracownice studia Eva Usługi Kosmetyczne, które bezpłatnie wykonywały uczestniczkom spotkania masaż twarzy oraz manicure.

Następnie panie miały okazję wysłuchać pełnego humoru występu kabaretu „Lola czyli rzecz o miłości poetów”. W rolę Loli wcieliła się mieszkanka gminy Łubianka Beata Piątkowska. Kolejnym punktem w programie było losowanie bonów upominkowych ufundowanych przez partnera imprezy – studio Eva Usługi Kosmetyczne Ewy Rzodeczko. Trzy wylosowane panie otrzymały bony w wysokości od 35 do 100 zł. Dopełnieniem programu był występ Grupy Teatralnej Deja Vu z Warszewic, działającej pod kierunkiem Hanny Wojnowskiej. Gminne Święto Kobiet już na stałe wpisało się w kalendarz imprez kulturalnych w gminie. Organizatorami uroczystości byli wójt gminy Łubianka Jerzy Zająkała, Gminna Biblioteka Publiczna w Łubiance oraz Gminna Rada Kół Gospodyń Wiejskich w Łubiance.