Miasto w telefonie

Magistrat chce być bliżej mieszkańców. Urząd Miasta wprowadził więc system SISMS, dzięki któremu ważne informacje z życia Chełmży będą trafiały do naszych telefonów lub skrzynek e-mail.

Teleinformatyczny system z powodzeniem funkcjonuje w gminach w całej Polsce.

– Teraz czas na Chełmżę – przyznaje Marek Dzielski z magistratu. – Wierzymy, że darmowy komunikator usprawni przepływ informacji i będzie źródłem wielu ciekawych wiadomości, które błyskawicznie trafią do naszych urządzeń.

Jak to działa? Jest kilka dróg otrzymywania wiadomości. Posiadacze smartfonów z systemem iOS, Android lub Windows Phone mogą ściągnąć aplikację BLISKO. Tam odnajdziemy za pomocą wyszukiwarki Chełmżę i wybierzemy, które informacje nas interesują. Wiadomości typowo miejskie obejmują komunikaty ogólne, sport, kulturę, zagrożenia oraz awarie. W ramach chełmżyńskiego kanału możemy otrzymywać także wiadomości z Wojewódzkiego Centrum Zarządzania Kryzysowego w Bydgoszczy oraz alarmy o poszukiwanych dzieciach czy jakości powietrza. Aplikacja wymaga dostępu do internetu, a program każdą nową informację pokazuje nam w powiadomieniach (podobnie w trakcie odbierania zwykłego SMS-a).

– Jeśli nie mamy smartfona, te same wiadomości możemy otrzymać za pośrednictwem tradycyjnego SMS-a – wyjaśnia Marek Dzielski.

Wystarczy na stronie www.sisms.pl odnaleźć nasze miasto, wpisać numer telefonu oraz wybrać, które serwisy chcemy otrzymywać. Po zaakceptowaniu danych otrzymamy kod, który wpiszemy w przeglądarkę. Tym samym potwierdzimy otrzymywanie SMS-ów z informacjami.

Podobnie jest z wiadomościami e-mail. Wystarczy podać swój adres, wybrać serwisy i gotowe.