Mieszkańcy gminy Łubianka pilnujcie swoje psy!

Zdjęcie jest ilustracją do tekstu

Urzędnicy z gminy Łubianka apelują, by mieszkańcy zwracali większą uwagę na swoje pupile. By nie spuszczali ich ze smyczy, nie wypuszczali z posesji – słowem nie dopuszczali, by psy biegały samopas.

Apel zamieszczony na stronie gminy Łubianka nie pozostawia złudzeń – albo mieszkańcy się poprawią, albo czekają ich srogie kary. Często bowiem się zdarza, że właściciele psów zwalniają je z uwięzi, czy po prostu wypuszczają za posesje, aby pobiegały dla rozgrzewki. Niestety później zapominają o swoich podopiecznych i psy biegają luzem.

Oto apel:

Docierają do nas sygnały, że luźno biegające psy atakują przechodniów, w tym dzieci. Apelujemy więc do właścicieli czworonogów, aby pamiętali o swoich zwierzętach, gdyż za zachowanie psa odpowiada właściciel. Przypadki takie będą rozpatrywane przez straż gminną, a kończyć się mogą nałożeniem mandatu. Dotyczy to również zanieczyszczania chodników przez luźno biegające psy. Mamy zgłoszenia, że właściciele celowo wypuszczają psy, aby załatwiały potrzeby fizjologiczne poza terenem posesji. Apelujemy zatem, aby w ten sposób nie postępować, względnie posprzątać nieczystości po swoim psie.