Mieszkanki gminy Łysomice bawiły się na Gminnym Dniu Kobiet w Turznie [fotorelacja]

W Gminnym Dniu Kobiet zorganizowanym w Szkole Podstawowej w Turznie uczestniczyło ponad 350 pań (fot. Łukasz Piecyk)

– Sala ta, choć nie jest udekorowana, po raz pierwszy jest naprawdę piękna – mówił Robert Kożuchowski, przewodniczący Rady Gminy, witając wszystkie mieszkanki regionu, bawiące się podczas Gminnego Dnia Kobiet. Wydarzenie odbyło się 10 marca w sali gimnastycznej w Szkole Podstawowej w Turznie.

Impreza trwająca do późnych godzin wieczornych przyciągnęła rekordową liczbę gości. W szkole pojawiło się ponad 350 pań. Uroczystego przywitania gości dokonali: wójt gminy Piotr Kowal, przewodniczący Rady Robert Kożuchowski i dyrektor Jarosław Sienkiewicz.

– Dzień Kobiet obchodzony jest na świecie od ponad stu lat – mówił dyrektor placówki. – Mieszkanki gminy w Turznie gościmy już po raz kolejny. Dla pań przygotowaliśmy mnóstwo atrakcji, w tym występ Teatru Impresaryjnego „Afisz”, wspaniały koncert i możliwość korzystania z tematycznych stoisk.

Artyści z Torunia dla kobiet przygotowali spektakl estradowy „Serwis gwarancyjny 2”. Do zabawy kobiety z regionu porwała także wokalistka znanego zespołu Sexbomba.

– Bardzo się cieszę, że tak duża liczba pań przyjęła nasze zaproszenie – mówił wójt Piotr Kowal. – Tym cyklicznym wydarzeniem chciałbym wam serdecznie podziękować, szczególnie za zaangażowanie społeczne i kulturalne w życie gminy. Stojąc przed wami, życzę wszelkiej pomyślności, zdrowia i spełnienia marzeń. Niech Dzień Kobiet trwa przez 365 dni w roku.

Życzenia ze sceny przekazał mieszkankom także przewodniczący Rady Gminy Robert Kożuchowski.

– Swoim pięknem dekorujecie panie tę salę – podkreślał. – Chciałbym, abyście swoją dobrocią, sercem i uśmiechem rozświetlały każdy dzień – zarówno nasz, jak i waszych rodzin. Życzę paniom dużo siły i dobrej zabawy. Bądźcie radosne! Wszystkiego dobrego, nie tylko na Dzień Kobiet, ale w każdy dzień roku.

Fot. Łukasz Piecyk