Mikołaj odwiedził dzieci z Chełmży [zdjęcia]

Urząd Miasta wraz z Powiatową i Miejską Biblioteką Publiczną w Chełmży zorganizował dla najmłodszych mikołajki.

Już przed rozpoczęciem imprezy na głównym placu miasta zgromadził się tłumek mieszkańców wraz z pociechami, które z niecierpliwością oczekiwały pojawienia się św. Mikołaja i jego pomocników. Dookoła placu zostały postawione stoiska, na których można było nabyć świąteczne ozdoby i kartki, był kramik z wyrobami biżuteryjnymi i malarstwem chełmżyńskiej artystki Wioletty Dominiczak oraz stoisko, przy którym zmarznięci mogli rozgrzać się kawą i herbatą.

Kilka chwil po godz. 11 na placu pojawił się długo wyczekiwany i zapowiadany św. Mikołaj wraz z grupą elfów-pomocników. Do tego czasu na rynku pojawiły się już kolejne dzieci z chełmżyńskich przedszkoli, które przyniosły ze sobą ozdoby choinkowe do przystrojenia drzewka świątecznego. Mikołaj został szczelnie otoczony przez rozradowane dzieci, które na wyścigi same sięgały do mikołajowego worka, szukając tam łakoci. Pomiędzy nimi krążył elf na szczudłach, który przybijał wszystkim piątki, a kawałek dalej jeden z elfów puszczał ogromne bańki mydlane.

Dzieci z pewnością długo jeszcze będą pamiętać tegoroczne mikołajki, a miejska choinka zyskała sporo ozdób w postaci bombek, koszyczków, girland, wianków i innych świątecznych dekoracji.

Fot. Piotr Lampkowski