Mistrzostwa Województwa Kujawsko-Pomorskiego na Ergometrze Wioślarskim

Mistrzostwa Województwa Kujawsko-Pomorskiego na Ergometrze Wioślarskim odbyły się 9 grudnia w Ośrodku Sportu i Turystyki. Organizatorem był Kujawsko-Pomorski Regionalny Związek Towarzystw Wioślarskich przy wsparciu Chełmżyńskiego Towarzystwa Wioślarskiego 1927.

Ergometr wioślarski to specjalne urządzenie, które pozwala na treningi wioślarzom w czasie sezonu zimowego, gdy nie mogą oni trenować na wodzie. Kilkanaście takich maszyn stanęło na hali OSiT-u.

W ramach zawodów odbyło się łącznie 21 biegów w 13 kategoriach. Udział wzięło 326 reprezentantów wielu klubów sportowych z całego województwa. W klasyfikacji klubowej I miejsce zajęło Regionalne Towarzystwo Wioślarskie LOTTO –
Bydgostia, II miejsce przypadło AZS UMK Energa Toruń, a na ostatnim miejscu podium uplasowało się Bydgoskie Towarzystwo Wioślarskie. Także Chełmżyńskie Towarzystwo Wioślarskie 1927 odniosło swój sukces – zawodniczka klubu Jagoda Stepczyńska zajęła II miejsce w kategorii dziewcząt. Medale i puchary wręczał zwycięzcom burmistrz Chełmży Jerzy Czerwiński.

Ponadto w mistrzostwach wystartowały m.in. kluby KW Wisła Grudziądz, KW Gopło Kruszwica, Włocławskie Towarzystwo Wioślarskie
Bydgoski Klub Wioślarek, Pałuckie Towarzystwo Wioślarskie Żnin, Chełmżyńskie Towarzystwo Wioślarskie.