Młodzi artyści nagrodzeni

Starostwo Powiatowe w Toruniu rozstrzygnęło konkurs plastyczny dla uczniów szkół podstawowych oraz gimnazjów. Ogłoszenie wyników odbyło się w środę 13 stycznia w sali konferencyjnej budynku.

Na siódmą edycję powiatowego konkursu plastycznego, zatytułowanego „Mieszkam w ciekawym miejscu – bajki i legendy powiatu toruńskiego”, wpłynęło ponad tysiąc prac.

– Spośród wszystkich prac jury (w składzie: prof. dr kwal. II st. Bogumiła Rouba, prof. art. mal. Lech Kubiak i dr hab. Anna Wysocka z Wydziału Sztuk Pięknych UMK) wybrało zwycięzców i wyróżnionych – relacjonuje Agnieszka Niwińska ze Starostwa Powiatowego w Toruniu. – Mali artyści i ich opiekunowie spotkali się na pokonkursowej gali, połączonej z wręczeniem nagród i wernisażem nagrodzonych prac.

Zwyciężczynią w kategorii klas 0-III została Weronika Winiarska ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Chełmży. Laureatką pierwszego miejsca dla uczniów klas IV-VI została Kinga Szmania z Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Chełmży. Wśród uczniów gimnazjum jury przyznało najwyższe miejsce Magdalenie Dombrowskiej z Zespołu Szkół w Łubiance. Oprócz nagród wręczono także wyróżnienia i dyplomy.