Moc atrakcji będzie czekać na mieszkańców gminy Chełmża podczas Powitania Lata w Zalesiu

Oryginalny wygląd i napędzanie siłą mięśni – takie wymagania musi spełniać nasza maszyna biorąca udział w wyścigu pojazdów wodnych. Widowiskowe zmagania w pływaniu na byle czym zobaczymy w trakcie festynu z okazji Powitania Lata w Zalesiu 25 czerwca.

Wydarzenie będzie towarzyszyło imprezie w ośrodku rekreacyjno-wypoczynkowym już po raz czwarty.

– Uczestnicy muszą wybudować coś, co nie tylko utrzyma się na wodzie i popłynie napędzane wyłącznie siłą mięśni ludzkich i grawitacją, ale będzie również bardzo ciekawie wyglądać – wyjaśnia Katarzyna Orłowska.
Nasze pływające byle co musi być wykonane jednak ze starannością. Nie musimy ograniczać się, jeśli chodzi o materiały, bo dozwolone są wszystkie niestwarzające zagrożenia rzeczy. Musimy jedynie pamiętać, aby całą konstrukcja była dobrze zbudowana, bo odrywanie się materiałów może doprowadzić do dyskwalifikacji.

Nasz pojazd może reprezentować szkołę, rodzinę, grupę przyjaciół, stowarzyszenie itd. Zgłoszenia musi dokonać osoba pełnoletnia, ale w starcie w samym wyścigu wiek już się nie liczy. Twórcy pojazdu powinni o godz. 16 w dniu imprezy przedstawić swoje konstrukcje organizatorowi, który po oględzinach zdecyduje o dopuszczeniu do startu.

Konkurs zostanie rozstrzygnięty w oparciu o trzy kryteria. Nasza konstrukcja musi przepłynąć 200 m, powinna być oryginalna i pomysłowa, a także odpowiednio wykonana. Zwycięzca otrzyma 600 zł, kolejne miejsca nagrodzone zostaną kwotami 300 zł i 100 zł.

Zgłoszenia do konkursu przyjmowane są w Urzędzie Gminy w Chełmży w pok. nr 6 lub pod nr. tel. (56) 675 60 76 wew. 53 i 504 057 601, a także pod adresem e-mail:korlowska@gminachelmza.pl. Organizatorzy czekają na zgłoszenia do 20 czerwca.