MOPS obdarował dzieci prezentami

Czterysta paczek mikołajkowych w tym roku przygotował Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Chełmży. Dzieci odebrały prezenty z rąk prawdziwego św. Mikołaja.
Wręczanie mikołajkowych paczek to wieloletnia tradycja MOPS-u. Pracownicy obdarowali tych, którzy nie zawsze mogą liczyć na prezent znaleziony w bucie. Przygotowano je m. in. dla Caritasu, podopiecznych stowarzyszenia osób niepełnosprawnych Pomocna Dłoń i dzieci z placówki opiekuńczo-wychowawczej.

– To są skromne paczki, ale mimo wszystko cieszą dzieci. Znajdą tam m. in. słodycze – mówi Marta Radusiewicz, kierownik MOPS-u w Chełmży. – Serce rośnie, gdy widzimy, że dzielą się jeszcze z innymi. Grudzień to szczególny okres dla tej instytucji.

Tradycyjnie w tym miesiącu odbędzie się również wigilia dla osób samotnych i bezdomnych.

– Razem z władzami miasta i duchownymi będziemy śpiewać kolędy oraz podzielimy się opłatkiem – dodaje Marta Radusiewicz.

– Oprócz wszystkich ustawowych działalności staramy się tam, gdzie można, aktywnie włączać się do zadań dodatkowych. Chodzi właśnie o tego typu spotkania, które organizujemy przy o okazji świąt w ciągu całego roku. – dodaje Jerzy Czerwiński, burmistrz Chełmży. – Zważywszy na ilość zadań, pracę MOPS-u można ocenić pozytywnie. Jednak jesteśmy uzależnieni od budżetu i nie ma szans, żeby taka instytucja sprostała potrzebom każdego. Świadczeń jest coraz więcej, a pieniędzy brakuje.