Można już składać wnioski do budżetu obywatelskiego Chełmży na 2019 r.

Niedawno otwarta infrastruktura wypoczynkowa na plaży koło stadionu. Powstała dzięki budżetom partycypacyjnym powiatu i miasta, fot. Łukasz Piecyk

Do 24 września chełmżanie mają czas na składanie wniosków do budżetu partycypacyjnego na 2019 r. Do podziału na przyszłoroczne projekty będzie 150 tys. zł.

Mechanizm budżetu partycypacyjnego jest prosty. Mieszkańcy sami zgłaszają propozycje projektów, a następnie po ich weryfikacji propozycje są poddawane pod głosowanie. Realizowane są zaś te, które uzyskają największe poparcie.

– Propozycje zadań do budżetu obywatelskiego może składać każdy mieszkaniec gminy miasta Chełmży, który w momencie wypełniania wniosku ma ukończone 16 lat oraz organizacje pozarządowe działające na terenie gminy miasta Chełmży – informuje chełmżyński urząd miasta.

Na przyszłoroczne projekty – zgodnie z lipcowym zarządzeniem burmistrza Chełmży – miasto przeznaczy 150 tys. zł. Chełmżanie mogą składać propozycje zadań do budżetu obywatelskiego do 23 września. Formularze są dostępne na oficjalnej stronie Chełmży i w sekretariacie urzędu miasta.

Czy 150 tys. zł to wystarczająca pula? Co przydałoby się w Chełmży? Zachęcamy do komentowania.