Mustang mierzy w górę tabeli [zdjęcia z meczu]

Zakończony niedawno sezon miał dla drużyny Mustanga Ostaszewo dwa różne oblicza. Po słabej rundzie jesiennej, zespół zaczął grać przyzwoitą piłkę, która przynosiła dobre wyniki i ostatecznie pozwoliła zająć 6 miejsce w V ligowych rozgrywkach. Na co w przyszłym sezonie liczy trener ekipy z powiatu toruńskiego?

Przed rundą rewanżową Mustang zajmował 11 pozycję i widmo spadku było jak najbardziej realne.

– W pierwszej części sezonu prześladowały nas kontuzje – mówi trener Mustanga, Michał Kożuchowski. – Dobrze przepracowana zima pozwoliła nam jednak osiągać wyniki, na które było nas realnie stać. W trakcie rozgrywek celowaliśmy w 4 miejsce, do którego niewiele zabrakło.

Zespół systematycznie poprawia swoje wyniki. Rok temu zawodnicy kończyli sezon jako 8 drużyna ligi. Czy w przyszłych rozgrywkach logiczna będzie walka o awans?

– Przede wszystkim przygotowania letnie będą dużo cięższe od zimowych – twierdzi Kożuchowski. – Pamiętajmy, iż mamy do czynienia z amatorskim klubem. Wielu zawodników będzie przebywać na urlopach od swoich codziennych prac. Zebranie całej kadry na wszystkich treningach będzie bardzo trudne. Mimo to, posiadamy pewien plan przygotowawczy, który chcemy zrealizować i mam nadzieję, że jego przeprowadzenie pomoże nam osiągać lepsze wyniki niż przez ostatnią jesień. Czy mamy szansę na awans? W tym momencie na pewno nie to jest celem, ale myślę, że stać nas na znalezienie się w czubie tabeli.

W drużynie doszło do kilku zmian kadrowych. W Ostaszewie nie zobaczymy już Kacpra Mazerskiego.

Po półrocznej przerwie do zespołu wrócił Marcin Górski. Nowymi nabytkami zostali Paweł Szymański z Pomorzanina Toruń oraz Damian Ehlert z Promienia Kowalewo Pomorskie. Pierwszy z nich będzie strzegł bramki Mustanga zastępując Bartosza Goszkę, który odszedł do Lecha Rypin. Oprócz tego z drużyną seniorów treningi rozpocznie czterech juniorów: Kamil Karolewski, Dominik Dymański, Radosław Ostałowski oraz Damian Szulc. Trener Kożuchowski nie wyklucza jeszcze dwóch innych wzmocnień kadry.

Mustang Ostaszewo rozpoczął przygotowania do przyszłych rozgrywek 10 lipca. Za drużyną już 3 sparingi, w których zmierzyła się z Kujawianką Strzelno, Rol.Ko Konojady oraz Mienią Lipno. Kolejnym potencjalnym sparingpartnerem ma być jeszcze Naprzód Jabłonowo. Liga rozpoczyna się w drugi weekend sierpnia. Pierwszym spotkaniem Mustanga będzie mecz z Legią Chełmża. Tydzień wcześniej zostanie rozegrany Okręgowy Puchar Polski. Los sprawił, iż zespół z Ostaszewa trafił na drużynę… Legii Chełmża! Oba spotkania odbędą się w Chełmży.