Na 100-lecie turnieje futsalowe

W dniach 20.02.2016 r. – 12.03.2016 r. w Ciechocinku i Aleksandrowie Kujawskim odbyły się Ogólnopolskie Halowe Turnieje z okazji 100 lecia otrzymania praw miejskich przez Miasto Aleksandrów Kujawski.

W turniejach uczestniczyło 26 zespołów z województw: pomorskiego, wielkopolskiego, łódzkiego, mazowieckiego i kujawsko pomorskiego. Turnieje odbyły się podczas trwania epidemii chorób w czterech kategoriach wiekowych: Kobiety (U 18), turnieje chłopców roczników 2005, 2006 i 2008. Każdy z 300 uczestniczek i uczestników turniejów halowych z Polski, Litwy i Armenii otrzymał pamiątkowy medal. Zespoły otrzymały pamiątkowe puchary i dyplomy. Wyróżniono 12 młodych sportowców nagrodami indywidualnymi za prezentowane sportowe umiejętności.

Zwycięzcy turniejów n/w kategoriach wiekowych:

Kobiety – U18: UKS Tęcza Bydgoszcz

Rocznik 2005 – MGLKS Orzeł Służewo

Rocznik 2006 – DAP Toruń

Rocznik 2008 – Zawisza Bydgoszcz

Organizatorem głównym turniejów była Aleksandrowska Szkółka Piłki Nożnej VIKING Aleksandrów Kujawski. Patronat honorowy nad turniejami objęli:
– Marszałek Województwa Kujawsko Pomorskiego Piotr Całbecki (Turniej Kobiet U 18),
– Starosta Aleksandrowski Dariusz Wochna (Turniej Kobiet U 18),
– Burmistrz Miasta Aleksandrowa Kujawskiego dr Andrzej Cieśla,
– Prezes Kujawsko Pomorskiego Związku Piłki Nożnej Eugeniusz Nowak.

Międzynarodowy Turniej Futsalu Kobiet U 18 odbył się się w ramach międzynarodowej akcji miesiąca walki z homofobią w życiu codziennym i na boisku piłkarskim. Organizatorem akcji jest stowarzyszenie Football V Homophobia z Wielkiej Brytanii.