Nagrody Samorządu Gminy Łysomice wręczone [fotorelacja]

Fot. Łukasz Piecyk

Lekkoatleci, piłkarze, żużlowcy, a także trenerzy i inicjatorzy lokalnych wydarzeń sportowych – oni wszyscy swoimi sukcesami sławią dobre imię gminy. – Postanowiliśmy im za to podziękować – podkreśla Robert Kożuchowski, przyznając indywidualne nagrody aż 11 mieszkańcom.  

Przyznanie wyróżnień nastąpiło podczas sesji Rady Gminy, która po raz pierwszy zorganizowana została w zmodernizowanym budynku urzędu. Nie zabrakło podziękowań, gratulacji i wspólnych zdjęć. Teraz na sportowców czeka najprzyjemniejszy moment – odpowiednio zagospodarować otrzymane z rąk samorządowców nagrody. 

– Każde wsparcie jest dla nas, sportowców, ważne, zwłaszcza że w mojej dziedzinie dosyć trudno jest o sponsorów – podkreśla lekkoatleta Grzegorz Kalinowski. – Na treningi zacząłem uczęszczać w wieku 16 lat. Dzięki ciężkiej pracy w ubiegłym roku udało mi się wywalczyć 4. miejsce w biegu na 1500 metrów podczas Mistrzostw Świata Studentów, które organizowane zostały w Tajwanie. 

We wtorek 24 kwietnia nagrodę odebrał także Tomasz Belzyt, zawodnik LZS-u Mustang Ostaszewo. 

– Takie wyróżnienie jest motywacją do dalszej pracy – podkreśla piłkarz. – Docenienie czy to sportowca, czy naukowca, daje możliwość rozwoju. A finansowe wsparcie jest okazją do inwestycji w największą naszą pasję, jaką jest sport. 

W ubiegłym roku Tomasz Belzyt wspólnie z klubem wywalczył Puchar Polski Kujawsko-Pomorskiego Związku Piłki Nożnej. 

– Doszliśmy do finału, będąc niewielkim klubem. Jest to ogromne osiągnięcie – podkreśla kapitan drużyny. 

Ogólnopolskimi osiągnięciami pochwalić się może także wyróżniona judoczka, 18-letnia Aleksandra Kędzierska. W 2017 r. zajęła 1. miejsce w Mistrzostwach Polski Juniorów Młodszych. 

– Ola jest bardzo ambitną dziewczyną – podkreśla jej trener Andrzej Ekert. – W tym roku zdobyła już brązowy medal Mistrzostw Polski Juniorów. W dłuższej perspektywie Ola przyniesie nam wiele radości. Widać jej zaangażowanie i wolę zwycięstwa. Nie zapomina jednak o zasadach fair play, co jest bardzo pożądane w sporcie. 

Judoczka oprócz wielu godzin poświęconych na treningach ćwiczy także poza klubem. Oprócz sukcesów sportowych dobre wyniki odnosi także w nauce.  

– Jesteśmy dumni, że mamy tak uzdolnionych sportowców – podkreślają zgodnie wójt Piotr Kowal i przewodniczący Rady Gminy Robert Kożuchowski. – Życzymy im wielu dalszych sukcesów, zarówno sportowych, jak i prywatnych. Trzymamy za was kciuki!