Najsilniejsi ludzie w Polsce na Dniach Chełmży 2018

Tak wyglądały tegoroczne Dni Chełmży (Fot. Łukasz Piecyk)

Przyszłoroczne Dni Chełmży już teraz zapowiadają się wyjątkowo. Do miasta zawitają najsilniejsi ludzie w Polsce, którzy powalczą o Puchar Polski Strongman 
 
Inicjatorem przedsięwzięcia jest znany w regionie Tomasz Rzymkowski. Strongman, o którego sukcesach pisaliśmy już kilkukrotnie na naszych łamach, w końcu doczeka się możliwości rywalizacji na swoim podwórku.  

– Temat pojawił się podczas lipcowego Pucharu Polski
, w którym uczestniczyłem – mówi „Rzymek”. – Rozmawiałem wtedy z osobami, które zajmują się organizacją takich wydarzeń, o możliwości przeprowadzenia zawodów w Chełmży. Dostałem wskazówki, jak to zrobić i rozpocząłem działania.

Najważniejsza była rozmowa z burmistrzem Jerzym Czerwińskim. Włodarz naszego miasta bardzo pozytywnie zareagował na pomysł. Udało się dopiąć termin i miejsce zmagań, co było priorytetowe. Mogę już oficjalnie potwierdzić, że 22 lipca 2018 r. na Rynku w Chełmży odbędzie się Puchar Polski Strongman 

Do rywalizacji ma przystąpić sześciu siłaczy. Nazwiska dwóch z nich już znamy – to oczywiście główny organizator Tomasz Rzym
kowski oraz mieszkający również w naszych okolicach Tomasz Bator, który niedawno zdobył tytuł drużynowego mistrza Europy w kategorii do 105 kg.  

– Nie ukrywam, że będą to dla mnie bardzo ważne zawody i chciał
bym je zwyciężyć – zapowiada inicjator wydarzenia. – Startując u siebie, mam nieco łatwiej, ponieważ zmagania będą się odbywać na sprzęcie, na którym na co dzień trenuję. Liczę też na głośne wsparcie widowni, która pomoże mi odnieść triumf.  

Oprócz 
możliwości obserwowania zmagań organizator planuje przygotować dla kibiców szereg dodatkowych atrakcji. 

– Jestem już dogadany z kilkoma
 znanymi osobami ze świata sportów siłowych i walki, które mają tego dnia zawitać do naszego miasta – twierdzi Tomasz Rzymkowski. – Nie chcę jednak na razie zdradzać ich nazwisk. Będę to robił stopniowo, raczej już po Nowym Roku. Chciałbym także zorganizować kilka konkursów siłowych dla publiczności – zarówno dla dorosłych, jak i młodzieży czy dzieci. Myślę, że każdy, kto zechce pojawić się na zmaganiach Pucharu Polski w Chełmży, na pewno tego nie pożałuje.