Nauka i praca? Da się!

Chciałbyś studiować, a jednocześnie pracować i zdobywać pierwsze doświadczenie zawodowe? Nic trudnego. W Polsce studia zaoczne zyskują coraz większą renomę. Pracodawcy chętniej deklarują zatrudnienie studentów weekendowych, którzy potrafią łączyć pracę i naukę.

 

Są samodzielni i lepiej zorganizowani – takie argumenty często przemawiają za młodymi osobami, które godzą naukę z pracą. Wystarczy rozejrzeć się wokół, aby zobaczyć, jak wiele studiujących osób doskonale radzi sobie na rynku pracy. To właśnie chęć zdobywania doświadczenia oraz samorozwój w największym stopniu doprowadzają ich do sukcesu.

Student zaoczny postrzegany jest dzisiaj przez pracodawców jako osoba ambitna i świadoma zasad panujących na rynku pracy. Stawia on już pierwsze kroki na ścieżce kariery. Jak pokazują badania, zaangażowanie w pracę i staże jest bardzo ważne dla przyszłego pracodawcy. Specjaliści ds. marketingu twierdzą, że wiedza w zakresie usług i sprzedaży jest zawsze w cenie. Takie doświadczenie można zdobyć na przykład w branży call center i zostać w przyszłości ekspertem od rozmów handlowych, technik sprzedaży czy sztuki retoryki.

Te umiejętności na pewno doceni przyszły pracodawca. Choć praca konsultanta telefonicznego nie należy do najłatwiejszych, zdobyta praktyka na pewno uodporni na stres. W rezultacie pomoże to w realizacji trudnych zadań w następnej pracy. Zatem wbrew złej opinii branża call center to naprawdę dobry pomysł na start w karierze zawodowej, szczególnie świeżo po ukończeniu szkoły i w trakcie studiów.

Dlaczego jeszcze warto pomyśleć o studiach zaocznych i pierwszej pracy? Życie studenckie to wydatki. Samodzielność i zaspokajanie własnych potrzeb, praca, która nie wymaga od ciebie doświadczenia i atrakcyjne zarobki to kilka z wielu argumentów.

Gdzie warto szukać pracy? W Toruniu jest wiele firm call center, między innymi dwie duże marki przy Szosie Bydgoskiej – Contact Center i CTDP, sprzedające usługi gigantów telefonii komórkowej T-Mobile i Orange.

Myśląc o studiach, myśl mądrze. Miej na uwadze swoją karierę zawodową. Stereotyp studiów zaocznych to dziś przeszłość. Cenione są tak samo, a może nawet wyżej, niż dzienne. Przy podejmowaniu decyzji pamiętaj, że dziś bardziej liczą się twoje umiejętności, niż dyplom. Decyzja należy do Ciebie.