Nieoficjalnie: Jerzy Czerwiński burmistrzem Chełmży! Po raz szósty!

Burmistrz Chełmży Jerzy Czerwiński, fot. Łukasz Piecyk

Urzędujący od 1998 r. burmistrz Chełmży wygrał drugą turę wyborów. Jerzy Czerwiński pokieruje miastem po raz szósty – tym razem przez pięcioletnią kadencję. Pokonał w dogrywce Dariusza Mellera z PiS.

Pierwszą turę zwyciężył także Czerwiński. Wówczas otrzymał 2246 głosów i poparcie 40,5 proc. uprawnionych do głosowania. Jego rywale – Dariusz Meller z PiS i Danuta Zdrojewska uzyskali poparcie na poziomie kolejno 33,34 proc. i 26,12 proc.

Według nieoficjalnych wyników drugiej tury Jerzy Czerwiński zdobył 2668 głosów, a Dariusz Meller 2563 głosów. Przewaga Czerwińskiego była niewielka – wyniosła zaledwie 105 głosów. To oznacza, że urzędujący od 1998 r. burmistrz nadal będzie kierować miastem. Tym razem przez pięć lat.

Co chce zrealizować w tej kadencji Czerwiński? W niedawnej rozmowie z „Poza Toruń” wspomniał, że miasto będzie dalej inwestować w infrastrukturę turystyczną. Zamierza wybudować 12 km kanalizacji sanitarnej, deszczowej i wymienić sieć wodociągową. Ten projekt pochłonie ok. 25 mln zł. Planuje też odbudować drogi w śródmieściu i na kolejnych osiedlach mieszkaniowych, a także rewitalizować z udziałem mieszkańców kamienice na starówce.

– Przed nami ogromne inwestycje: termomodernizacje w szkołach czy rozbudowa SP 5 wraz z budową sali gimnastycznej – zapowiadał burmistrz. – Chcielibyśmy też uczestniczyć w projektach ekologicznych polegających na montażu solarów i paneli fotowoltaicznych m.in. na obiektach użyteczności publicznej. Chcemy zająć się też obiektami sportowymi: nie tylko stadionem miejskim, gdzie trzeba wykonać bieżnię i ogrodzenie, ale również boiskami przy szkołach i na osiedlach.

Czerwiński zapowiadał też budowę mieszkań socjalnych.