Niezapomniana przygoda

Dla szkoleniowca decyzja o rezygnacji ze stanowiska była trudna, gdyż nieraz udowadniał, że jest legionistą z krwi i kości. Kibice zaś na pewno jeszcze przez długi czas nie zapomną wywalczonego przez trenera awansu do czwartej ligi. 
 
Początek rundy wiosennej w wykonaniu biało-czerwono-zielonych nie należał do zachwycających. Zespół w czterech spotkaniach wywalczył tylko dwa punkty i znacznie oddalił się od miejsc w górnej części tabeli. Legioniści nie potrafili pokonać rywala aż od 22 października. Po przegranym meczu 4:1 ze Spartą Brodnica trener Tomasz Urbański podjął decyzję czas opuścić szeregi Legii.  

– Robię to dla dobra klubu i drużyny. Potrzebny jest jej nowy impuls uważa były już trener. Do dyspozycji zarządu oddałem się już po poprzednim spotkaniu ze Startem Warlubiem. Usiedliśmy jednak do rozmów i postanowiliśmy, że spróbujemy jeszcze w Brodnicy. Nie udało się.  

Wiosna na razie nie sprzyja chełmżyńskiemu klubowi. Wyniki są przeciętne, kilku zawodników ciągle zmaga się z urazami.  

– Miało to pewien wpływ, ale nie można wszystkiego zrzucać na kontuzje mówi Tomasz Urbański. Prawdę mówiąc, zauważyłem, że drużyna męczy się i nie funkcjonuje to tak, jakbym ja i zawodnicy oczekiwali. Nie było sensu tego ciągnąć.  

Co stanie się z byłym już szkoleniowcem Legii?  

– Chcę trochę odpocząć odpowiada. Legia była, jest i będzie w moim sercu. Przeżyłem tu wspaniałe przygody zarówno jako piłkarz, jak i trener. Na pewno będę się zjawiał na meczach, aby wspierać chłopaków, tym razem jako kibic.  

W podobnym tonie wypowiadają się włodarze chełmżyńskiego klubu.  

– Chcemy Tomkowi serdecznie podziękować za dotychczasową współpracę mówi Marcin Kałamarski, wiceprezes ds. sportowych. Jesteśmy bardzo wdzięczni za osiągnięte wyniki z zespołem. Długo w naszej pamięci pozostanie wywalczenie awansu z drużyną, która rok prędzej o mały włos nie została zdegradowana. Przed nami już kolejne cele. Wierzymy, że nowy szkoleniowiec będzie w stanie odwrócić złą passę i przywróci Legię na dobrą ścieżkę. 

Znany jest już następca trenera Urbańskiego. Będzie nim były zawodnik Legii Rafał Lewandowski, który dotychczas prowadził Kasztelana Papowo Biskupie.