Nowa odsłona gabinetu

Gabinet rehabilitacji w Gminnym Ośrodku Zdrowia w Łubiance przechodzi drugą młodość. Jest po kompleksowym remoncie pomieszczeń.

Gabinet jest teraz bardziej funkcjonalny i estetyczny, pozwala na wykonywanie większej liczby i zakresu usług. Zabiegi są wykonywane przez doświadczony personel – mgr Renatę Prowadzisz i Alicję Waśniewską (w trakcie studiów II st. na fizjoterapii), od poniedziałku do czwartku w godz. 8-16, w piątki zaś w godz. 8-13.

– Naszą placówkę wyróżnia krótki termin oczekiwania na bezpłatne usługi, który oscyluje w okresie 1-2 miesięcy – mówi dr Tomasz Włodarski, kierownik GOZ-u w Łubiance. – Dokładamy starań, aby bardzo pilne zabiegi wykonywać w krótszym terminie. Płatne usługi wykonywane są na bieżąco.

Rejestracja na zabiegi bezpłatne (poprzez kontakt osobisty lub telefoniczny) odbywa się na podstawie skierowań wystawionych przez lekarzy tzw. pierwszego kontaktu. Do rehabilitacji płatnej skierowanie nie jest konieczne.

– Realizacja tak dużej inwestycji była możliwa dzięki dużemu zaangażowaniu głównego wykonawcy remontu, tj. firmy budowlanej Benedykta Kowalskiego oraz firmy wykonującej stolarkę okienno-drzwiową Marcina Ziółkowskiego – informuje. – Obydwaj to lokalni przedsiębiorcy. Inwestycja została wykonana na podstawie projektu architektonicznego Rafała Mysiaka. Zachowanie ciagłości pracy ośrodka w trakcie remontu to zasługa personelu, a zwłaszcza osób sprzątających. Podziękowania są należne również pacjentom, którzy wykazali zrozumienie dla utrudnień w tym czasie.

Remont został sfinansowany ze środków własnych Gminnego Ośrodka Zdrowia w Łubiance.

– W przyszłości podejmiemy starania o doposażenie gabinetu rehabilitacji – zapewnia kierownik. – Mam nadzieję, że gabinet rehabilitacji w nowej odsłonie będzie lepiej służył mieszkańcom naszej gminy oraz zachęci nowych pacjentów do korzystania z całego zakresu usług naszego ośrodka. W imieniu personelu, zarządu i własnym zapraszam do Gminnego Ośrodka Zdrowia w Łubiance.