Nożownik zatrzymany w Ciechocinku

Policjanci z Ciechocinka zatrzymali 18-latka, który trzykrotnie ugodził  nożem mieszkańca miasta. Lista występków młodego mężczyzny jest znacznie dłuższa. Napastnik usłyszał już zarzuty i trafił na 3 miesiące do aresztu.

 

– Do zdarzenia doszło w minioną niedzielę około godz. 20.30  w Ciechocinku – relacjonuje sierż. szt. Marta Błachowicz, rzecznik prasowy aleksandrowskiej policji. – Z zebranych dotychczas przez funkcjonariuszy informacji wynika, że 18-letni mieszkaniec Ciechocinka pokłócił się ze swoim 24-letnim krewnym. Awantura zakończyła się trzykrotnym ugodzeniem nożem starszego z nich.

Policjanci, którzy zajęli się sprawą, po ustaleniu wstępnych okoliczności zatrzymali 18-latka, który cały czas przebywał w mieszkaniu, w którym doszło do awantury. Mężczyzna został doprowadzony do komendy i umieszczony w policyjnym areszcie. Był pijany, miał ponad 0,6 promila alkoholu w organizmie.

Funkcjonariusze przeprowadzili oględziny miejsca zdarzenia, zabezpieczyli ślady, ustalili i przesłuchali pozostałych uczestników spotkania.

– W trakcie pracy nad tą sprawą śledczy ustalili też , że 18-latek jest zamieszany w kradzież rozbójniczą, do której doszło w minioną sobotę – dodaje rzeczniczka. – Wtedy to młody mężczyzna wszedł do sklepu i dokonał kradzieży kilku czekolad. Właściciel próbował zatrzymać sprawcę tej kradzieży, ale został kilkanaście razy uderzony pięścią w twarz w wyniku czego trafił do szpitala. Monitoring sklepowy jako sprawcę tej kradzieży zarejestrował właśnie zatrzymanego 18-latka. Lista jego występków jest znacznie dłuższa. Policjanci udowodnili mu również kierowanie gróźb oraz uszkodzenie mienia.

Dzisiaj zatrzymany 18-latek usłyszał zarzuty narażenia człowieka na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia lub zdrowia. Ponadto mężczyzna usłyszał zarzuty kradzieży rozbójniczej, kierowania gróźb oraz uszkodzenia mienia. Decyzją sądu trafił na 3 miesiące do aresztu. Młodemu mężczyźnie grozi do 10 lat pozbawienia wolności, ale ostatecznie o wymiarze kary będzie decydował sąd.