Obchody Dnia Flagi w gminie Zławieś Wielka!

Dzień Flagi to święto ważne dla każdego Polaka. Za promowanie patriotyzmu i przywiązania do barw narodowych wezmą się tym razem harcerze z gminy Zławieś Wielka. 2 maja wspólnie z radą sołecką w Złejwsi Wielkiej przygotują ciekawe wydarzenie. 
 
– Dzień Flagi to stosunkowo młode święto, więc warto je krzewić wśród dzieci i młodzieży uważa Daria Kaczanowicz, drużynowa 30. Drużyny Wielopoziomowej „Szturmowcy”. – Jednak nasze tegoroczne działania będą miały szerszy charakter. 

Harcerze biorą udział w akcji „Flaga w akcji” organizowanej przez Fundację Macte Animo. Składa się ona z dwóch części. Pierwsza z nich polega na zorganizowaniu zbiórki harcerskiej dotyczącej wartości patriotycznych i źródeł święta 2 maja. W jej trakcie harcerze będą rozdawać samoprzylepne, symboliczne flagi. 

– Druga część to konkurs fotograficzny – dodaje Daria Kaczanowicz. – Robimy zdjęcie w patriotycznym duchu i wysyłamy je do aplikacji fundacji na jej profilu na Facebooku. Zwycięzcy otrzymują bony na sprzęt harcerski. 

To nie wszystko. Drużyna ze Złejwsi Wielkiej wspólnie z radą sołecką zorganizuje także wspólne świętowanie na tutejszym boisku przy kościele. Zabawa rozpocznie się o godz. 15. Uczestnicy tego patriotycznego pikniku będą zbierali punkty. W różnych miejscach rozstawione zostaną stoiska harcerskie, gdzie na dzieci oraz ich rodziców będą czekały specjalne zadania.  

Poza tym w organizację włączył się także Toruński Klub Rugby, który poprowadzi zajęcia sportowe. Organizatorzy planują również bieg patriotyczny. Flagowe świętowanie zwieńczy ognisko myśliwskie.