Odbierz kopertę życia

fot. www.kopertazycia.pl

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Chełmży dystrybuuje darmowe koperty życia. To zestaw podstawowych informacji o naszym organizmie. W trakcie problemów ze zdrowiem mogą pomóc lekarzowi i ratownikom medycznym w sprawnym udzieleniu pomocy.

Grupa krwi, kontakt do najbliższych, uczulenia czy brane leki – to tylko niektóre z informacji, które możemy zamieścić w kopercie życia. Do każdej z nich dołączony jest magnes, którym oznaczamy miejsce przechowywania danych.

– Najczęściej jest to lodówka – wyjaśnia Hanna Maciejewska, kierownik Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej. – To łatwo dostępne miejsce. Z naszych rozmów ze środowiskiem lekarskim wynika, że to bardzo dobry pomysł. Nie wszyscy prowadzą teczkę z historią choroby i trzymają ją na widoku.

MOPS koperty życia póki co kieruje do osób objętych usługami opiekuńczymi, samotnych, przewlekle chorych i niepełnosprawnych.

– Mamy 250 kopert, ale to temat otwarty i w razie potrzeby zwiększymy ich liczbę – dodaje przedstawicielka opieki społecznej. – Pracownicy socjalni, dostarczając kopertę, pomagają ją wypełnić. Wtedy mają też okazję porozmawiać z naszych podopiecznymi.
Dodatkowe informacje uzyskamy pod nr. tel. (56) 675 24 69 lub (56) 675 30 18.