Odyseuszki z Czernikowa kupiły bilety do USA i… biuro ogłosiło upadłość

Miały polecieć w poniedziałek rano do Michigan, żeby walczyć o tytuł mistrza świata w konkursie „Odyseja Umysły”. Wczoraj dowiedziały się, że biuro, w którym kupiły bilety, ogłosiło upadłość.– Trenerka chciała wydrukować nasze bilety i jej oczom ukazał się komunikat, że biuro ogłosiło upadłość – mówią nam zawodniczki czernikowskiej drużyny „Odysei Umysłu”. – Tamtych pieniędzy chyba nie odzyskamy.

Jak podaje Polska Agencja Prasowa przez portal WirtualnaPolska.pl, drużyny kupiły bilety w biurze Viki Travel z Kwidzyna. Agnieszka Miklaszewicz z Departamentu Turystyki Pomorskiego Urzędu Marszałkowskiego w rozmowie z dziennikarzami PAP-u powiedziała, że firma ma status agenta turystycznego, a w tym wypadku nie ma zabezpieczenia finansowego ze strony Urzędu Marszałkowskiego.

– Fundacja „Odyssey of the Mind Polska” poruszyła niebo i ziemię, aby pomóc drużynom, które są w podobnej sytuacji – mówi nam Dorota Pucińska, trenerka Odyseuszek z Czernikowa. – Zarezerwowała nam bilety, a pieniądze udało się pożyczyć od osoby prywatnej. Czekamy teraz na decyzję wojewody i władz województwa w sprawie sfinansowania nam wyjazdu.

Drużyna ostatecznie wylatuje w środę. Więcej o Odysei Umysłu przeczytacie tutaj.