Oszczędności dzięki inwestycjom

Fot. materiały prasowe

Na prawie 200 złotych oszczędności miesięcznie może liczyć mieszkaniec bloku z kotłownią budynkową. Działania inwestycyjne Spółdzielni Mieszkaniowej w Lubiczu pozwalają na jeszcze tańsze użytkowanie mieszkań. 

Spółdzielnia Mieszkaniowa w Lubiczu została zarejestrowana 31 sierpnia 1985 r. Tym samym w 2018 r. przypada jubileusz 35-lecia spółdzielni. Tę okazję uhonorowano wybudowaniem siedziby administracji, która mieści się w części parterowej zrealizowanej w 2018 r. dobudowy jednej klatki do budynku Kołłątaja 10 wraz z kotłownią budynkową.

Spółdzielnia Mieszkaniowa w Lubiczu zrealizowała dobudowę po bardzo atrakcyjnej cenie. Przy akceptacji mieszkańców i osób chętnych na kolejne mieszkania postanowiła kontynuować realizację dobudów do istniejących zasobów wraz z kotłowniami budynkowymi, oczywiście w tych budynkach, w których jest to możliwe do wykonania.

Aktualnie spółdzielnia rozpoczęła realizację dobudowy do budynku Rataja 1, gdzie przewidywana cena brutto dla przyszłych lokatorów wynosi 3290 zł za m2 powierzchni użytkowej lokalu.

Dobudowy wiążą się z dodaniem kotłowni budynkowych, które są realizowane zarówno dla istniejącej części budynku, jak i nowo powstałej. Budowa takich kotłowni to przede wszystkim zmniejszenie opłat za ciepło w stosunku do tych, jakie płacą mieszkańcy korzystający z ciepła z kotłowni osiedlowej. Wskazujemy, że mieszkańcy dobudowy Kołłątaja 10B za mieszkania ok. 54-metrowe wnoszą do spółdzielni opłatę miesięczną w wysokości średnio 370 złotych, która obejmuje wszystko poza oczywiście telewizją i prądem. Za mieszkania o podobnej powierzchni mieszkańcy ogrzewani przez kotłownię osiedlową płacą miesięcznie łącznie 552 złote. Porównanie miesięcznych opłat za mieszkania o zbliżonej powierzchni wskazuje, że mieszkańcy zrealizowanej dobudowy Kołłątaja 10B wnoszą opłaty średnio 182 złote niższe niż mieszkańcy korzystający z ogrzewania z kotłowni osiedlowej, co bezwzględnie przemawia za realizacją dobudów z kotłowniami budynkowymi.

– Nigdy nie mieszkaliśmy poza miastem, więc na tę ofertę patrzyliśmy bez entuzjazmu. Dzisiaj jako mieszkańcy dobudowy Kołłątaja 10B stwierdzamy, że przywiodła nas tutaj nie tylko niska cena, ale spokój, piękny widok i bliskość do wszystkiego, co jest potrzebne człowiekowi do życia – przyznaje pan Janusz

Jego zdanie podziela pani Bożena z ulicy Rataja.

– Od pokoleń moja rodzina mieszka w gminie Lubicz. Pomimo że kilkanaście lat temu wyjechałam za granicę, jak tylko dowiedziałam się, że będzie budowana nowa klatka do budynku Rataja 1, zawarłam ze spółdzielnią umowę na mieszkanie na I piętrze i już zresztą wpłaciłam pierwszą ratę za mieszkanie.

Wznoszenie dobudów w kolejnych latach będzie możliwe, gdy będą osoby chętne na zakup mieszkań w naszej spółdzielni, jak również w przypadku możliwości technicznych i architektonicznych.

Zapraszamy do zakupu mieszkań w naszej spółdzielni, gdyż u nas naprawdę cena budowy jak i eksploatacji mieszkań po ich wybudowaniu jest atrakcyjna, o czym przekonało się już wielu zainteresowanych.