Otylia Jędrzejczak poprowadzi warsztaty pływackie w Toruniu

Fot. Paweł Skraba

Ponad stu młodych adeptów pływania weźmie udział w organizowanych już ostatni raz w tym roku warsztatach Otylia Swim Tour. Wydarzenie odbędzie się w Toruniu, ostatnim przystanku trasy, 18 listopada na basenie w Uniwersyteckim Centrum Sportowym UMK.

Otylia Swim Tour to autorski cykl spotkań pływackich, których pierwsza edycja sięga roku 2015. Każda kolejna to godziny warsztatów, doskonalących umiejętności pływackie dzieci i młodzieży.

– Już w sobotę, w Toruniu, uroczyście zakończymy tegoroczną odsłonę mojego projektu Otylia Swim Tour – zapowiada Otylia Jędrzejczak. – Najpierw jednak, ponad 100 młodych, uzdolnionych adeptów pływania będzie mogło zdobyć nową wiedzę i umiejętności, które przekaże im mój sztab trenerów. Czekamy również na rodziców, nauczycieli wychowania fizycznego i trenerów różnych dyscyplin sportowych. Dla nich przygotowaliśmy bezpłatne wykłady z psychologiem i dietetykiem.

Wykłady dla dorosłych mają formułę otwartą i rozpoczną się o godzinie 9.45 w Sali audytoryjnej. Dwie godziny później rozpocznie się wykład dietetyka.

– Choć na podsumowania będzie jeszcze czas, już teraz wiemy, że w czasie tegorocznej edycji pobiliśmy rekord frekwencji – cieszy się mistrzyni olimpijska. – Sześć miast, dziewięćset dzieci i ponad tysiąc trzysta rodziców to statystyki, które potwierdzają, że warto realizować projekty adresowane do młodych adeptów pływania, ich rodziców i trenerów.

Organizatorami toruńskiej edycji są Fundacja Otylii Jędrzejczak oraz Miasto Toruń. Partnerem wydarzenia jest Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu.

Więcej o projekcie: www.otyliaswimtour.pl