Otylia Jędrzejczak promuje aktywność fizyczną wśród nastolatek. Zawita do Szkoły Podstawowej w Grębocinie

Fot. Paweł Skraba

Czy ruch to zdrowie? Oczywiście, że tak! Mistrzynie olimpijskie oraz mistrzostw świata i Europy poprowadzą specjalne lekcje wychowania fizycznego, skierowane do uczennic z naszego województwa. W maju bowiem rozpocznie się program “Mistrzynie w szkołach”, realizowany przez Fundację Otylii Jędrzejczak.

– Celem akcji jest mobilizacja dziewcząt w wieku szkolnym do zwiększenia aktywności ruchowej, ale także pokazanie, że przez sport mogą realizować swoje marzenia, także te pozasportowe. Cechy, które wypracowuje się w sporcie mają pomóc im realizować inne marzenia – mówi Otylia Jędrzejczak.

To właśnie w województwie kujawsko-pomorskim akcja zostanie zainaugurowana. Już 15 maja o godz. 10.00 w hali sportowej Szkoły Podstawowej w Grębocinie z nastolatkami spotkają się mistrzynie sportu.

Otylia Jędrzejczak, była mistrzyni olimpijska, mistrzyni świata, mistrzyni Europy i rekordzistka świata w pływaniu, zaprosiła do Grębocina brązową medalistkę igrzysk w Rio de Janeiro w pięcioboju nowoczesnym Oktawię Nowacką, srebrną i brązową medalistkę igrzysk w Soczi i Vancouver w łyżwiarstwie szybkim Luizę Złotkowską, brązową medalistkę Mistrzostw Świata oraz halową mistrzynię Europy i halową mistrzynię świata w lekkiej atletyce Igę Baumgart, multimedalistkę Mistrzostw Europy w short tracku Patrycję Maliszewską i mistrzynię Polski elity w kolarstwie szosowym Karolinę Karasiewicz.

Zapisy do udziału w wydarzeniu prowadzone są na stronie www.mistrzyniewszkolach.pl.

– W praktyce „Mistrzynie w szkołach” to po prostu specjalna lekcja WF podczas której do uczestniczek trafia jasny przekaz. Dowiedzą się, że sport uczy determinacji, konsekwencji w dążeniu do celu, ale także szacunku do samego siebie i otoczenia – dodaje Jędrzejczak.

Impreza odbędzie się w przepięknej hali w Grębocinie. Infrastruktura sportowa przy szkole może być wizytówką gminy – hala dysponuje trybunami na pięćset osób, a tuż obok jest kompleks „orlika”. Spotkanie uroczyście otworzą marszałek województwa kujawsko-pomorskiego Piotr Całbecki wraz z wójtem gminy Lubicz Tadeuszem Olszewskim i Otylią Jędrzejczak.

– Cieszę, że współpracujemy z Otylią w projekcie, który ma zapobiegać wyłączeniu dziewcząt i młodych kobiet z aktywności fizycznej. Chcemy wspólnie promować zdrowy styl życia i uświadamiać istotną rolę sportu w rozwoju młodego pokolenia – mówi marszałek województwa.

PHOTO PAWEL SKRABA / SE / EAST NEWS
SLUPSK
WSPOLNA LEKCJA W-FU DLA DZIEWCZYN ZE WSZYSTKICH SZCZECINKICH GIMNAZJUM. WZIELO W NIEJ UDZIAL 400 OSOB. INICJATOREM LEKCJI BYLO POLSKIE STOWARZYSZENIE SPORTU KOBIET.
W LEKCJI UCZESTYNICZYLI: OTYLIA JEDRZEJCZAK, MINISTER SPORTU ADAM KOROL, PREZYDENT SLUPSKA ROBERT BIEDRON ORAZ AGNIESZKA WIESZCZEK-KORDUS
N/Z WSPOLNE ZDJECIE WSZYSTKICH UCZESTNIKOW
18/09/2015
LEKCJA W-F SLUPSK BIEDRON KOROL JEDRZEJCZAK CWICZENIA
WSZYSTKIE ZDJECIA NA HTTP://AGENCJA.SE.COM.PL