Pijany kierowca próbował wręczyć łapówkę

W Przysieku policjanci zatrzymali pijanego kierowcę. 29-latek obiecywał wręczyć łapówkę, w zamian za odstąpienie policjantów od czynności służbowej. Teraz może mu grozić do 8 lat pozbawienia wolności.We wtorek, 27 sierpnia, ok. godziny 18.00, policjanci z drogówki zatrzymali do kontroli osobowego citroena. Dziwne zachowanie kierowcy spowodowało konieczność poddania go badaniu alkomatem. Jak się okazało, mieszkaniec Włocławka miał ponad promil alkoholu w wydychanym powietrzu.

W tym momencie mężczyzna próbował zaproponować policjantom z Wydziału Ruchu Drogowego kilkaset złotych łapówki. Mundurowi o wszystkim poinformowali swoich przełożonych, a mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. Teraz, za jazdę po pijanemu oraz próbę wręczenia policjantom łapówki, mężczyźnie grozi do 8 lat więzienia. Dodatkowo 29-latkowi grozi utrata prawa jazdy.

Do czasu rozstrzygnięcia sprawy przez sąd będzie musiał zapłacić kilka tysięcy poręczenia majątkowego i trzy  razy w tygodniu stawiać się w swoim mieście  na policyjny dozór.