Pływające „byle co” na Jeziorze Chełmżyńskim

fot. gminachelmza.pl

Po raz czwarty w Zalesiu (gmina Chełmża) podczas festynu Powitanie Lata (25 czerwca) odbędzie się wyścig pojazdów wodnych pt. „Pływanie na byle czym”.

Uczestnicy muszą wybudować coś, co nie tylko utrzyma się na wodzie i popłynie napędzane wyłącznie siłą mięśni i grawitacją, ale będzie również bardzo ciekawie wyglądało. Każdy, kto zbuduje pływające „Byle Co” ma prawo startu w wyścigu. Gdy uczestnik już dysponuje takim pojazdem, prezentuje go wówczas podczas przejazdu na wodzie i robi jak najlepsze wrażenie na sędziach, którzy wybiorą zwycięzców.

Tegoroczne nagrody to: I miejsce – 600 zł, II miejsce – 300 zł, III miejsce – 100 zł oraz nagrody pocieszenia. Fundatorem nagród jest wójt gminy Chełmża Jacek Czarnecki.

Organizatorzy czekają na interesujące pomysły konstruktorskie!  Z gotowymi pojazdami zapraszają do Zalesia nad Jezioro Chełmżyńskie w gminie Chełmża  na IV wyścig w „Pływaniu na byle czym” w niedzielę 25 czerwca 2017 roku.

Wszelkie dodatkowe informacje udzielane są telefonicznie pod nr. tel. 739 000 114 lub 504 057 601, pocztą elektroniczną – korlowska@gminachelmza.pl. Informacje oraz regulamin można też znaleźć na www.gminachelmza.pl w zakładce: imprezy i wydarzenia gminne.