Pościg za nietrzeźwym kierowcą w Cierpicach

Utrata prawa jazdy i pozbawienie wolności do 2 lat grozi mężczyźnie, który uciekł policyjnej kontroli. Kierowca osobowego passata miał prawie 1,5 promila alkoholu w organizmie.Wczoraj, 18 grudnia, w Cierpicach (gmina Wielka Nieszawka) około godz. 4:00 funkcjonariusze z Komisariatu Policji Toruń Podgórz zauważyli pojazd stojący na środku drogi. Podjeżdżając bliżej dostrzegli, że ktoś jest w środku. Siedzący za kierownicą volkswagena widząc radiowóz i wysiadającego z niego policjant natychmiast ruszył.

W trakcie pościgu mundurowi włączyli sygnały świetlne i dźwiękowe oraz dawali sygnały do zatrzymania kierującemu osobówką. Ten jednak przyspieszył i zaczął uciekać w stronę lasu. To wzbudziło dodatkowe podejrzenia stróżów prawa. Po krótkim pościgu 61- letni kierowca został zatrzymany.

Okazało się, że 61 -latek miał prawie 1,5 promila alkoholu w organizmie. Trafił do policyjnej celi. Dzisiaj z ust policjantów śledczych usłyszał zarzut prowadzenia pojazdu w stanie nietrzeźwości. Teraz oprócz utraty prawa jazdy może mu grozić do 2 lat więzienia.