Poszukiwani świadkowie wypadku w Brzozówce

Fot. Łukasz Piecyk

Toruńscy policjanci poszukują świadków wypadku, do którego doszło w czwartek w Brzozówce. Ze wstępnych ustaleń funkcjonariuszy wynika, że kierujący samochodem maki renault master nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu nadjeżdżającemu z prawej strony motorowerzyście. W wyniku zdarzenia poważnych obrażeń doznał 16-letni kierowca jednośladu, który trafił do szpitala.

– Zdarzenie miało miejsce 18 sierpnia około godziny 17.30 – relacjonuje podinsp. Wioletta Dąbrowska, rzecznik prasowy KMP Toruń. – Jak ustalili policjanci, kierujący samochodem maki renault master, jadący drogą leśną od strony Lubicza Górnego w kierunku Dobrzejewic na skrzyżowaniu z ul. Lipową nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu nadjeżdżającemu z prawej strony, kierującemu motorowerem m-ki kingway. W wyniku zdarzenia 16 -letni kierowca jednośladu doznał poważnych obrażeń, które spowodowały konieczność jego hospitalizacji w jednym z toruńskich szpitali. 48- kierujący samochodem był trzeźwy.

Teraz postępowanie w tej sprawie prowadzą funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Lubiczu. Policjanci apelują do wszystkich osób, które były świadkami tego zdarzenia lub mają wiedzę na jego temat o zgłaszanie się do Komisariatu Policji w Lubiczu lub kontakt z dyżurnym KP Lubicz pod numerem telefonu 56 641 28 30 lub 997.