Potężna fabryka części do aut otwarta. Szukają 200 osób do pracy

fot. materiały prasowe

Firma Kongsberg Automotive otworzyła swoją trzecią fabrykę w Polsce. Nowy zakład produkujący elementy do aut o powierzchni 17,6 tys. m kw. w Brzeskiej Strefie Ekonomicznej docelowo będzie zatrudniać blisko tysiąc osób.

Inwestor działa w Polsce od 18 lat. W 2000 r. uruchomił zakład w Pruszkowie, a dwa lata temu – w Koluszkach koło Łodzi. Teraz otworzył trzecią fabrykę w Polsce – w Brzeskiej Strefie Ekonomicznej w Brześciu Kujawskim.

Co powstaje w nowo otwartej fabryce? Są tam produkowane maty grzewcze do siedzeń samochodowych oraz przewody paliwowe i powietrzne.

– Otwarcie kolejnego zakładu w Polsce jest zgodne z długofalową strategią spółki – mówi Frederic Kot, General Operations Manager Interior, Polska. – Cały czas zawieramy nowe kontrakty z wiodącymi markami z branży motoryzacyjnej. Ciągły rozwój i innowacja są dla nas kluczowe, dlatego w zakładzie w Brześciu Kujawskim wykorzystujemy najnowocześniejsze technologie.

W swoim wystąpieniu podkreślił, że ważnym elementem sukcesu firmy są pracownicy, którzy „każdego dnia dbają o najwyższą jakość produkcji nowoczesnych systemów samochodowych”. W ciągu ostatniego roku brzeski zakład zatrudnił blisko 800 pracowników, a w najbliższym czasie chce zrekrutować jeszcze blisko 200 osób.

Firma szuka pracowników o zróżnicowanych kwalifikacjach zawodowych. Obecnie możliwości zatrudnienia dotyczą zarówno stanowisk produkcyjnych, jak i kadry inżynierskiej oraz kierowniczej.