Powstanie nowoczesny plac zabaw dla dzieci w gminie Chełmża

Dbając o najmłodszych mieszkańców z terenu gminy Chełmża, rusza kolejna inwestycja budowy nowoczesnych i profesjonalnych placów zabaw dla dzieci. Nowe place powstaną  w miejscowościach Głuchowo i Skąpe.  O nowe urządzenia zabawowe wzbogaci się również  plac zabaw w  Kończewicach.

Jeszcze w trwającym sezonie letnio-jesiennym dzieci z tych  miejscowości  będą mogły bezpiecznie i atrakcyjnie spędzać  swój wolny czas na świeżym powietrzu.  Ta kompleksowa inwestycja, której realizację niebawem rozpocznie wykonawca wyłoniony w postępowaniu przetargowym kosztować będzie prawie 142 tysięcy złotych. Większą część wydatków budowy placu zabaw pokryją środki  Unii Europejskiej w zakresie działania „Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 r. Wykonawca inwestycji  ma czas na jej realizację  do końca października 2014 roku.

Ustawienie nowych urządzeń zabawowych na istniejących terenach przeznaczonych pod place zabaw w Głuchowie i Skąpem  poprzedzą roboty ziemne i nawierzchniowe. Do dyspozycji dzieci  będzie wiele atrakcyjnych urządzeń  do zabaw, które posiadają certyfikaty bezpieczeństwa. Dzieci w Głuchowie korzystać będą mogły  z wielofunkcyjnego urządzenia zabawowego, z podwójnej huśtawki  wahadłowej  i wagowej, bujaka sprężynowego czy karuzeli tarczowej. Poza tym na zupełnie nowym placu zabaw ustawione zostaną ławeczki parkowe. Całość uzupełni zieleń – nasadzenia nowych  drzew i krzewów liściastych.

W montaż prawie takich samych urządzeń do zabawy wyposażony zostanie podobnie  plac zabaw na terenie miejscowości Skąpe. Z kolei odnowiony w ostatnim czasie plac zabaw na terenie miejscowości Kończewice wzbogaci się o stoły betonowe do gry w tenisa stołowego, w szachy i chińczyka oraz w piłkarzyki. Zamontowane zostanie tutaj również  urządzenie zabawowe tzw. linarium.
Place zabaw w gminie znajdują się niemalże już w każdej z miejscowości. Są to miejsca, w których  wypoczywają nie tylko najmłodsi mieszkańcy, ale towarzyszą im również ich rodzice i dziadkowie. Nadeszła więc pora na wymianę najstarszych, wysłużonych miejsc do zabaw, na poczet zakupu nowego sprzętu rekreacyjnego.