Przy drogach w powiecie zniknie 127 drzew. W kolejce są następne

Fot. Pixabay

– Mnóstwo drzew przy drodze wojewódzkiej nr 551 z Chełmży do Kowalewa Pomorskiego jest zaznaczonych do wycinki. Wygląda to przerażająco – alarmuje nasza Czytelniczka i prosi o zajęcie się tą sprawą.

Nasza Czytelniczka kilka dni temu jechała drogą wojewódzką nr 551 z Chełmży do Kowalewa Pomorskiego. Zwróciła uwagę, że wiele przydrożnych drzew jest zaznaczonych do wycinki.

– Wygląda to przerażająco – irytuje się nasza Czytelniczka. – Nie wiem, czy będą tam poszerzać drogę czy co, ale wygląda to smutno, bardzo smutno. Gdyby jednak poszerzali drogę, zaznaczyliby wszystkie drzewa. A tak nie jest. Jeśli wycinają je „a bo tak”, to jest skandal!

Skontaktowaliśmy się z Zarządem Dróg Wojewódzkich. Tam dowiedzieliśmy się, że drogowcy szykują się do wycinki drzew na dwóch trasach – na drodze wojewódzkiej nr 649 łączącej Pluskowęsy z Sierakowem. Tam pod topór pójdzie 127 drzew. Kolejne znikną przy wspomnianej trasie nr 551.

Wycinka organizowana jest cyklicznie, w ramach usuwania drzew suchych, zagrażającym kierowcom. Takie działania obejmą także wkrótce trasę wojewódzką nr 551, biegnącą przez Dąbrowę Chełmińską, Unisław, Kończewice, Chełmżę, Pluskowęsy i Orzechowo.

– Pod wycinkę wyznaczyliśmy tam 50 drzew – informuje Andrzej Sołtyszewski z Zarządu Dróg Wojewódzkich w Bydgoszczy. – Na częściową decyzję w tej sprawie wciąż czekamy. Poznamy ją prawdopodobnie jeszcze w grudniu.