Rodzeństwo poszukiwane listami gończymi „wpadło” w Chełmży

Zdjęcie jest ilustracją do tekstu

Kryminalni z komisariatu w Chełmży zatrzymali trójkę rodzeństwa. Dwóch braci i ich siostra byli poszukiwani listami gończymi. Ukrywali się za granicą. Kryminalni ustali, że kilkanaście dni temu wrócili do kraju. Wszyscy zostali zatrzymani w jednym mieszkaniu. Teraz trafią do zakładów karnych.

W środę 22 lutego kryminalni z komisariatu w Chełmży w jednym z domów w tej miejscowości zatrzymali trójkę rodzeństwa w wieku od 21 do 25 lat. Dwóch braci i ich siostra byli poszukiwani listami gończymi przez toruński sąd.

– W przypadku jednego z braci chodziło o jazdę motorowerem w stanie nietrzeźwości, drugi na sumieniu miał kradzież, natomiast na siostrze ciążył wyrok za posiadanie narkotyków – relacjonuje sierż. szt. Wojciech Chrostowski z Zespołu Komunikacji Społecznej KMP w Toruniue. – W każdym z tych przypadków sąd najpierw orzekał karę ograniczenia wolności. Skazany w tym czasie jest zobowiązany do wykonywania pracy wskazanej przez sąd. Jest ona nieodpłatna, kontrolowana i wykonywana na cele społeczne. Rodzeństwo nie zastosowało się do wyroków, dlatego sąd w każdym z przypadków zamieniał karę ograniczenia wolności na więzienie.

Kryminalni ustalili, że dwóch braci razem z siostrą wyjechało za granicę. Doskonałe rozpoznanie pozwoliło również na ustalenie, że kilkanaście dni temu wrócili do kraju. Kiedy policjanci zapukali do wytypowanego mieszkania, okazało się, że cała trójka jest w środku. Najwyraźniej, prędzej czy później, spodziewali się wizyty stróżów prawa, bo byli spakowani i przygotowani do odbycia wyroków. Prosto z mieszkania trafili za kraty, gdzie spędzą najbliższe miesiące.