Rowerzyści ruszą z Torunia i Unisławia. W Łubiance podsumują budowę ścieżki rowerowej o długości 22 kilometrów

Liderem projektu budowy ścieżek rowerowych jest powiat toruński. Pierwsza z trzech inwestycji dobiega końca. 26 września nastąpi oficjalne otwarcie drogi rowerowej Toruń-Unisław. Amatorzy dwóch kółek jeżdżą jednak już tą trasą od dłuższego czasu. O godzinie 14 wystartują rajdy rowerowe. Po drodze dołączały będą kolejne grupy osób. Wszyscy dotrą do Gminnego Parku Kultury w Łubiance oddalonego od ścieżki rowerowej o kilkaset metrów.

– Przecięcie wstęgi nastąpi na parkingu nieopodal drogi wojewódzkiej w kierunku Łubianki – mówi Jerzy Zająkała, wójt gminy Łubianka. – Na trasie pojawią się również rolkarze i amatorzy nordic walking. Warto bowiem zwrócić uwagę na fakt, że jest to ścieżka mając blisko 3 metry szerokości, umożliwiająca niekolizyjne poruszanie się amatorów różnych sposobów rekreacji.

Na godzinę 15 planowane jest zakończenie rajdów. Ok. 15.30 powinno rozpocząć się oficjalne podsumowanie. Na miejscu stawić ma się minister bądź wiceminister sportu. Swoją obecność potwierdził marszałek województwa Piotr Całbecki.

– Po oficjelach na scenie pojawią się dzieci – wskazuje Jerzy Zająkała. – Główną atrakcją muzyczną ma być występ znanego toruńskiego zespołu Manchester.

Początek koncertu zaplanowany jest na godzinę 17.