Rozbój przy dworcu PKP w Chełmży

Fot. Łukasz Piecyk

Najpierw pił z nim alkohol, później pobił i okradł. Policjanci z Chełmży zatrzymali 27-letniego rozbójnika, który chwilę po zdarzeniu już przebywał w areszcie.

We wtorek, do funkcjonariuszy chełmżyńskiego komisariatu zgłosił się mężczyzna, który zawiadomił o rozboju.

– Opowiedział o tym, że poprzedniego wieczora poznał w okolicach dworca PKP dwóch mężczyzn, którzy zaproponowali mu wspólne spożywanie alkoholu – relacjonuje podinsp. Wioletta Dąbrowska, rzecznik prasowy KMP Toruń. – Podczas imprezy został zaatakowany i dotkliwie pobity przez jednego ze współbiesiadników. Mężczyzna zabrał mu laptopa, portfel z gotówką i telefon komórkowy.

Kryminalni, pracujący nad tą sprawą, w kilkanaście minut ustalili, kto dokładnie stoi za tym rozbojem. Co prawda pokrzywdzony nie znał sprawcy i nie potrafił dokładnie opisać jego rysopisu, ale okazało się, że tego samego wieczora biesiadnicy byli legitymowani przez mundurowych. Tym sposobem kryminalni dotarli do 27-letniego mieszkańca Chełmży, który napadł na mieszkańca Grudziądza.

Policjanci odzyskali także część utraconego przez pokrzywdzonego mienia. Mężczyzna trafił prosto do policyjnej celi. Jeszcze dzisiaj usłyszy zarzuty za dokonanie rozboju. Teraz może mu grozić do 12 lat więzienia.